Domácí hospic devětsil

devetsil rgb logo newPomáháme nemocným v konečném stádiu nevyléčitelné nemoci prožít závěr života doma v kruhu svých blízkých. Zajistíme paliativní péči, která je zaměřená na zmírnění utrpení, léčbu bolesti a na tlumení příznaků, které nemoc provázejí. Současně také respektuje přání nemocného a jeho blízkých.

Rodině pak poskytneme čas na nezbytný odpočinek prostřednictvím Terénní odlehčovací služby Nabersil. Zaškolíme rodinu v péči a ošetřování v tomto období nemoci. Najdete u nás podporu psychologa či duchovního.

Proč s námiDevětsil - nabízíme všestrannou podporu nevyléčitelně nemocným a rodinám, které o ně pečují v domácím prostředí

• Poskytujeme kompletní služby hospicové péče prostřednictvím multidisciplinárního týmu. Skládá se z lékaře, zdravotních sester, sociální pracovnice, psychologa a duchovního.
  • Pro své klienty jsme dostupní kdykoliv telefonicky nebo během půl hodiny osobně ve dne či v noci.
  • Cílem naší služby je poskytnout ty nejkvalitnější služby, zachovat důstojnost jejich klientů a respektovat zvyklosti a potřeby klienta i jeho rodiny.
  • Domácí hospicová péče je bezplatná.

Jak pomáháme

• Služby domácího hospice poskytujeme 7 dnů v týdnu, 24 hodin denně.
  • Poskytujeme paliativní péči, zaměřenou na tišení bolesti a zmírnění příznaků.
  • Zapůjčíme potřebné vybavení pro péči.
  • Zaškolíme členy rodiny v péči o nemocného.
  • Zajistíme návštěvy lékaře, psychologa, duchovního, zdravotní sestry a sociálního pracovníka.
  • Spolupracujeme s praktickými a ošetřujícími lékaři.
  • Pomůžeme ve všech záležitostech spojených s úmrtím nemocného. Plné znění veřejného závazku najdete zde.

Kdo může o službu žádat

• Nevyléčitelně nemocný dospělý od 19 let v pokročilém nebo terminálním stádiu nemoci, kde byla ukončena léčba vedoucí k uzdravení.
  • Nemocný člověk i jeho rodina jsou seznámeni s diagnózou, souhlasí s paliativní péčí a rozumějí jejím principům a limitům.
  • Rodina nemocného je ochotna spolupracovat a alespoň jeden blízký je připraven a schopen převzít odpovědnost za celodenní péči o nemocného.
  • Funkční spolupráce s praktickým a ošetřujícím lékařem k zabezpečení léčby a předpisu léků.
  • Bydliště musí být vzdálené zhruba do 40 km od Vsetína.

Jak o tuto službu požádáteZaškolíme členy rodiny v péči o nemocného

Zavolejte v pracovní dny zastupující vedoucí zdravotní sestře domácího hospice Janě Bučkové. Pokud telefon nezvedá, ozve se, hned jak to bude možné. Napsat můžete také na devetsil@diakonievsetin.cz.

Pročtěte si, vytiskněte a dejte potvrdit praktickým lékařem:   Žádost o přijetí do péče Domácího hospice Devětsil

Kolik služba stojí

Domácí hospicová péče je bezplatná. Zapůjčení pomůcek a další úkony jsou hrazeny podle aktuálního ceníku.

Máte otázky

• Zavolejte prosím na níže uvedené kontakty v době od 8.00 - 16.00 hodin, rádi vám vše vysvětlíme a poradíme.
  • Zastupující vedoucí zdravotní sestra domácího hospice: Jana Bučková
  • Mnoho užitečného o hospicové péči naleznete na tomto odkazu.

Co o nás říkají naši klienti

Náš tatínek měl chronické srdeční selhání, kvůli němuž se jeho onemocnění dostalo do terminální fáze. Po deseti dnech, kdy měl velké problémy s dýcháním, téměř nejedl a přestával pít, jsme ho odvezli do nemocnice. Na interní ambulanci strávil deset hodin čekáním na vyšetření, pak na výsledky a následně infúzi s lékem na srdce. Lékař mi pak oznámil, že tímto možnosti léčby vyčerpal. Jeho starší kolega, kterého si vyžádal na konzultaci, nám pak před tatínkem palcem dolů naznačil, že je to konečná. V naprostém zoufalství jsem v devět večer zavolala sestřičce do Domácího hospice Devětsil... přečtěte si více.

Chci podpořit práci Devětsilu