Diakonie Vsetín zve na besedy Podaná ruka pečujícím

24. dubna 2023

Celkem tři besedy pro pečující, kteří se v domácím prostředí starají o své blízké, připravuje Diakonie Vsetín na měsíc květen a červen.

Diakonie Vsetín zve na besedy Podaná ruka pečujícím
24. dubna 2023 - Diakonie Vsetín zve na besedy Podaná ruka pečujícím

Supervizorka, poradkyně a psycholožka Mgr. et Mgr. Irena Smékalová bude mít v hledáčku emoce, které prožívají nejen pečující, konkrétně: smutek, vztek a strach.

„Jsou to emoce, které k lidskému životu patří, zvlášť, když se vyrovnáváme se změnami či odchodem blízkých. Paní lektorka odpoví na otázky: Jak zvládnout truchlení? Jak nakládat se vztekem? Co se sebelítostí? Jak čelit strachu a posilovat v životě odvahu? a řadu dalších,“ přibližuje obsah besed Milena Orságová, vedoucí Denního stacionáře Zahrada a organizátorka besed. „V rámci těchto setkání bude čas i na diskuzi a sdílení zkušeností nebo individuální konzultace s lektorkou na dané téma,“ dodává.

Harmonogram besed je následující:

23.5.2023 / Smutek

Emoce, která patří k životu, když se vyrovnáváme se změnami či odchodem blízkých. Jak zvládnout truchlení? A jak vrátit do života radost?

6.6.2023 / Vztek

Silná emoce a zároveň energie, která může být jak užitečná, tak destruktivní. Jak s ní nakládat? O sebelítosti, závisti a jako bonus o odpuštění.                                                       

20.6. 2023 / Strach

Emoce, kterou neradi dáváme najevo, ale přitom ji zažíváme všichni. Jak čelit strachu a posilovat v životě odvahu? 

Besedy se uskuteční v prostorách Vzdělávacího institutu VIDIA Vsetín v Domově Vyhlídka, ulice Strmá 34 ve Vsetíně vždy od 16 hodin, ukončeny budou po individuálních konzultacích v 19 hodin. Vstup na besedy je zdarma.

Bližší informace získáte u vedoucí Denního stacionáře Zahrada na čísle: 739 332 964 nebo e-mailu: orsagova@diakonievsetin.cz.

Plakát ke stažení zde.

 

Projekt je spolufinancován Zlínským krajem.

Zlínský kraj_aktual

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín