Co o nás říkají naši klienti

Mého manžela postihla před půl rokem cévní mozková příhoda, která se bohužel neobešla bez následků. Manžel zůstal částečně ochrnutý na celou levou polovinu těla. Po stabilizaci zdravotního stavu byl přeložen na oddělení dlouhodobé péče. Moc jsem si přála vzít manžela domů, ale vzhledem k mému věku (70 let) jsem si na péči doma o manžela sama netroufala. Především jsem netušila, co taková péče o člověka upoutaného na lůžko obnáší. Měla jsem strach, že péči o manžela doma nezvládnu. Mám sice dvě děti, ale ty stále chodí do práce a mají spoustu starostí se svými rodinami, nechtěla jsem je příliš zatěžovat.

Od svých známých jsem se dozvěděla o terénní odlehčovací službě, kterou nabízí domácí hospic Devětsil, a že se jedná právě o takovou sociální službu, která by mě mohla v mé těžké situaci pomoci. Rozhodla jsem se, že tuto možnost vyzkouším.

Sociální pracovnice mě při návštěvě informovala o všech příspěvcích, na které má manžel nárok, včetně příspěvku na péči a také jak vyřídit různé kompenzační pomůcky pro manžela, polohovací postel atd. Poradila mi, jak zařídit místnost, ve které manžel bude pobývat, abych měla vše po ruce.

Po příjezdu manžela z nemocnice jsem měla vše přichystané. Pracovnice z odlehčovací služby přicházely každý den, pomáhaly mi s hygienou manžela, učily mě, co a jak mám dělat, jak manžela polohovat a jak mu celkově usnadnit jeho pobyt na lůžku. Pokud jsem si potřebovala zařídit nějaké osobní věci mimo domov, zůstávala pečovatelka u manžela i několik hodin.

Moc děkuji všem pracovnicím terénní odlehčovací služby, které jsou velice ochotné a milé, že mám umožněno starat se o manžela doma, v prostředí, na které je zvyklý, cítí se v něm dobře a je stále v kontaktu s celou svou rodinou. 

Zpět na stránku Terénní odlehčovací služba Nabersil.

Chci podpořit práci Devětsilu