Šumný Vsetín má své vítěze

4. listopadu 2016

Ve čtvrtek 3. listopadu proběhla ve vestibulu kina Vatra vernisáž výstavy ŠUMNÝ VSETÍN.

11. ročník fotosoutěže, který pořádá vsetínská Diakonie ve spolupráci s dalšími partnery, tentokrát nabízí pohled na Technologii a průmysl ve městě a Tváře ve městě.

Šumný Vsetín má své vítěze
4. listopadu 2016 - Šumný Vsetín má své vítěze

TZ Vatru zdobí Šumný Vsetín.pdf

Patronem letošního ročníku se stal vsetínský fotograf Robert Goláň, který zasedl v čele odborné poroty spolu s Janem Hrubým z Fotoklubu Vsetín a Pavlem Bartoněm, ředitelem Alceda Vsetín. Z celkového počtu dvou set zaslaných snímků, od 21 fotografů, vybrala odborná porota padesát z nich. Ty tvoří letošní výstavu, kterou je k vidění až do 11. prosince tohoto roku.

Úvod vernisáže patřil pozdravu ředitele Diakonie Vsetín Dana Žárského Úvod vernisáže patřil pozdravu ředitele Diakonie Vsetín Dana Žárského: „Tuto soutěž organizujeme především se záměrem přitáhnout k fotografování co nejvíce dětí a mladých lidí. Letos se nám to úplně nepovedlo. Pro příští rok proto pracujeme s možností zasílat fotografie pořízené mobilními přístroji, například přes aplikaci Instagram,“ sdělil Žárský.

Přítomné pozdravil i patron soutěže Robert Goláň, který zhodnotil její úroveň a který zároveň předal Diplomy a Česná uznání oceněným.

V kategorii děti do 14 let se soutěže zúčastnili tři chlapci, kteří si od odborné poroty odnesli Čestná uznání, jsou to: Zbyněk Rohlík, David Tulej a Adam Žiga.

V kategorii dospělí se zapojilo 18 fotografů.Patronem letošního ročníku se stal vsetínský fotograf Robert Goláň

Zpracováním tématu Tváře ve městě byli oceněni: 1. místo: Jitka Harabišová, 2. místo: Lenka Novotná, 3. místo: Bedřich Randýsek a Čestné uznání obdržela Anna Ševčíková a František Novotný. Ten získal rovněž nejvyšší ocenění s tématem Průmysl a technologie ve městě, druhé místo obsadil Miroslav Olšák, třetí pozici Leona Černotová a Renata Tomešková. Česné uznání si odnesla Veronika Zamišková.

Vernisáž obohatilo taneční a hudební vystoupení kluků a holek z nízkoprahového klubu Rubikon Diakonie Vsetín.

Partneři soutěže: Alcedo Vsetín, Dům kultury Vsetín, Fotoklub Vsetín, Hvězdárna Vsetín, Quantum Solidum CZ, VaK.

Mediální partneři: Regionální televize, Rádio Blaník, Valašský deník, Vsetínské noviny.