Denní stacionář Zahrada oslavil své desáté narozeniny!

12. května 2017

Ve středu 10. května oslavil desáté výročí svého trvání Denní stacionář Zahrada. A právě na zahradě byla připravena slavnost pro všechny klienty denního stacionáře a jejich rodiny, přátele i širokou veřejnost.

Denní stacionář Zahrada oslavil své desáté narozeniny!
12. května 2017 - Denní stacionář Zahrada oslavil své desáté narozeniny!

Program slavnosti nabídl ohlédnutí za desetiletou prací, společné zpívání, trénování paměti i ochutnávku narozeninového dortu.

Přítomné pozdravila radní Zlínského kraje pro sociální oblast Michaela Blahová Přítomné pozdravila radní Zlínského kraje pro sociální oblast Michaela Blahová, starosta města Vsetína Jiří Růžička i paní místostarostka Simona Hlaváčová. Všichni vyjádřili radost nad desetiletou úspěšnou prací a kvalitou poskytované péče ve stacionáři a popřáli další dobré roky. K jejich přání se připojili i duchovní čtením z Bible a přímluvnou modlitbou. Závěr slavnosti už patřil dechové hudbě Kotáranka, společnému zpívání i tancování.

Jak jsme rozkrajovali narozeninový dort? - podívejte se na krátké  video zde.

Během deseti let prošlo stacionářem Zahrada 226 seniorů. Denní stacionář, který funguje pod hlavičkou Diakonie Vsetín, odborně pomáhá seniorům s poruchami paměti, převážně s Alzheimerovou chorobou. „Tato nemoc mění osobnost postiženého člověka. Nemoc však dopadá nejen na nemocného, ale i na jeho blízké, kteří o něj pečují. Často musí opustit svoji práci. Leží na nich tíha každodenní péče, jsou unavení až vyčerpaní. Denní stacionář proto nabízí pomoc také jim. Pečovatelky seniora dovážejí Starosta města Vsetína, Jiří Růžička, popřál stacionáři další úspěšnou práci ráno do stacionáře a odpoledne, po zajímavém programu, zpět domů. Pečující tak mohou dál chodit do práce nebo si ve volném čase odpočinout či vyřídit osobní věci“, popsala Milena Orságová, vedoucí stacionáře. Stacionář Zahrada nabízí své služby ve všedních dnech od 7.30 do 16 hodin. To jsou i hodiny, kdy veřejnost může využít konzultace s vedoucí stacionáře. První návštěva a účast na celodenním programu je pro seniory zdarma, další se řídí podle aktuálního ceníku uvedeného na stránkách Diakonie Vsetín.

„Pravidelně se ptáme našich klientů na to, jak jsou ve stacionáři spokojeni. Jedna z klientek mi před časem řekla: „Moc se mi tu líbí. Pečovatelky jsou úslužné, milé, vždycky vyhoví našim požadavkům. Našla jsem tu druhý domov, druhý svět.“ A to je i naším cílem, aby senioři - kromě kvalitní odborné péče zažívali ve stacionáři příjemnou atmosféru a bylo jim tu dobře,“ zhodnotila Milena Orságová.

Fotogalerie Regionální televize zde.