BROUČCI míří do Vsetína!

Projít se s rozsvíceným lampionem Panskou zahradou, poslechnout si příběh Broučků a společně si zazpívat. To vše a daleko víc mohou prožít děti na akci Broučci, kterou pro ně připravuje vsetínská Diakonie na pátek 12. října 2018. Akci zahájí tvořivé dílny v 17,30 hodin, společný program začne o půl sedmé před Domem kultury Vsetín. Závěrečnou tečkou akce bude ohňostroj u vsetínského Zámku.

BROUČCI míří do Vsetína!

TZ Broučci 2018.pdf

Srdečně zveme všechny děti i jejich rodiče a prarodiče v pátek 12. října před Dům kultury Vsetín, kde zahájíme akci Broučci tvořivými dílnami. Vyrábět budeme látkové krovky, tykadla „na míru“ a budeme malovat na obličej. Nebudou chybět stánky s teplými nápoji - nabídneme Broučkův medový čaj a Kmotříčkův grog nebo dárkovou kachličku „Jako v bavlnce“ pod váš oblíbený hrníček s čajem.Programem provází Brouček Honza

Hlavní program 13. ročníku Broučků je naplánován na 18,30 hodin. Stejně jako v minulosti čeká děti krátké vyprávění z knihy Broučci Jana Karafiáta a společné zpívání s dětským pěveckým souborem Trávníček. Neodmyslitelným bodem programu je také oceňování nejkrásnějších kostýmů a lampiček malých broučků a berušek. Pro šest vítězných máme připravenou knížku Broučci od Jana Karafiáta a všichni ostatní, kteří na akci přijdou, dostanou na památku magnet s logem akce.

Po programu před Domem kultury se vydají broučkové a berušky do Panské zahrady. Velké obrázky malovaných broučků ukážou správnou cestu k Broučkově pohádkové chaloupce a jejím obyvatelům. Další cesta povede před vsetínský Zámek, kde společné putování ukončí krásný ohňostroj. Kdo by ještě nespěchal domů, může navštívit zámeckou věž, která bude pro tuto příležitost zpřístupněna.

I letos budeme malovat na obličej Akce je připomínkou odkazu knížky Broučci, která ovlivnila celé generace malých čtenářů. Autorem knihy je Jan Karafiát (1846 - 1929), který 20 let působil jako farář Českobratrské církve evangelické v nedaleké vesnici Velká (dříve Hrubá) Lhota.

Broučky organizuje Diakonie Vsetín za podpory řady místních firem a organizací.

Hlavní partner: CZ TOP TRADE, s.r.o.

Partneři akce: ADK VsetínAlcedo - středisko volného času Vsetín, IRISA v.d., Muzeum regionu Valašsko, ROBE lighting sr.o.,  Řeznictví a uzenářství Jan Černocký, TESPORA profi s.r.o.

Mediální partneři akce: OSA, Rádio Blaník, Reklamní zpravodaj ANNA, Valašský deník a Vsetínské noviny.

Broučci 2018