Domácí ošetřovatelská služba Petrklíč

Petrklic logoNaše zdravotní sestry vám pomohou zvládnout zdravotní nebo pohybová omezení v domácím prostředí, bez nutnosti hospitalizace ve zdravotnickém nebo sociálním zařízení. 

Proč s námi

  • Odborně ošetříme nemocného bez nutnosti dojíždění do zdravotnického zařízení.
  • Pobyt a léčba v domácím prostředí zlepšuje psychiku i samotnou léčbu včetně snížení rizika infekčních nákaz ve zdravotnickém zařízení.
  • Služby jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.
  • Naše služby jsou vzájemně provázané a můžete je mezi sebou kombinovat. Rádi vám poradíme.

Odborně ošetříme nemocného bez nutnosti dojíždění do zdravotnického zařízeníJak pomáháme

  • Sestra domácí péče provádí tyto výkony: kontrola zdravotního stavu, aplikace injekcí, infúzí a inzulínu, zaučení v aplikaci inzulínu a v péči o stomie, odběry biologického materiálu, ošetřování chronických a pooperačních ran, měření fyziologických funkcí, cévkování žen a mužů, klysma, péče o vývody, katetry a jiné vstupy, podávání léčiv a další.
  • Bude dostatek času na provedení daného výkonu sestrou včetně zaučení nemocného či ošetřující rodiny.
  • Zaučíme rodinné příslušníky v péči o pacienta.
  • Nabízíme zapůjčení kompenzačních pomůcek.

Co naše služby nezahrnují

Nemůžeme uspokojit požadavky na odbornou péči lidem, kteří potřebují služby specializovaného zdravotního nebo sociálního zařízení. 

Kdo může o službu žádat

Péče je určena všem osobám od 18 let, které mají zdravotní nebo pohybové omezení a vyžadují odbornou péči zdravotní sestry. Podmínkou je, že stav nemocného umožňuje domácí ošetřování. Četnost návštěv a druh ošetření určuje praktický lékař. Spolupráce pacienta je nutností. 

Sestra domácí péče provádí řadu výkonů, např. aplikuje injekce, ošetřuje pooperační rány a další Jak o tuto službu požádáte

Zavolejte v pracovní dny od 8.00 do 16.00 hodin na telefonní číslo 737 266 974. Pokud zdravotní sestra telefon nezvedá, ozve se, hned jak to bude možné. Napsat můžete také na email: devetsil@diakonievsetin.cz. Najdete nás na adrese: Smetanova 1484, 7. patro, Vsetín (věžový dům).

Kolik služba stojí

Veškeré prováděné výkony jsou ordinovány ošetřujícím lékařem (praktikem nebo specialistou) a jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

Máte otázky

  • Zavolejte prosím na níže uvedené kontakty v době od 8.00 - 16.00, rádi vám vše vysvětlíme a poradíme.
  • Vedoucí zdravotní sestra domácího hospice Bc. Petra Vychopňová.

Domácí ošetřovatelská péče: 737 266 974

Sociální pracovnice: 734 524 721

Chci podpořit práci Devětsilu