Zveme vás na vernisáž výstavy Šumný Vsetín

Diakonie Vsetín srdečně zve na vernisáž výstavy Šumný Vsetín, která proběhne v pátek 3. listopadu ve vestibulu kina Vatra od 15,30 hodin. K vidění budou fotografie zachycující město Vsetín, se soutěžními tématy: Pomoc ve městě a Sídliště ve městě. Výstavu si můžete prohlédnout v otevírací době kina Vatra až do 4. prosince 2017.

Zveme vás na vernisáž výstavy Šumný Vsetín

TZ Pozvání na vernisáž soutěže Šumný Vsetín .pdf

Soutěžní snímky přináší nevšední pohledy na město, ve kterém žijeme, jehož ulicemi denně procházíme a všímá si i vzájemné pomoci mezi lidmi.

Vystavené fotografie poslali do soutěže děti vsetínských základních škol, studenti středních a odborných škol ze Vsetína i široká veřejnost. Snímky jsou hodnoceny ve dvou kategoriích – děti do 15 let a dospělí.

Na páteční vernisáži 3. listopadu 2017 budou oceněni vítězové obou věkových kategorií na 1. - 3. místě. Odborná porota v čele s patronem soutěže Robertem Goláněm pravidelně uděluje i Čestná uznání autorům vydařených snímků. Minimálně jednu svoji fotografii zde ale najde každý, kdo do soutěže poslal své snímky.

Partneři soutěže jsou VaK, Quantum solidum CZ, Dům kultury Vsetín, Fotoklub Vsetín, Alcedo Vsetín Mediální partneři: Rádio Blaník, Regionální televize, Valašský deník Vsetínské noviny

Plakát ke stažení zde.

"Studenti třídy G2.A ze Střední školy Kostka fotografovali „Šumný Vsetín“ do 12. ročníku fotosoutěže, kterou pravidelně vyhlašuje Diakonie Vsetín. Tématem letošního ročníku je Pomoc ve městě a Sídliště ve městě.

Jaroslava ŠevčíkováNaši studenti to pojali velkoryse, ti, kteří nejen studují, ale i žijí na Vsetíně, provedli své kamarády z okolních obcí i ze Slovenska svým městem, opravdu šumným Vsetínem. Počasí jim k tomu přálo a tak si užili hezké chvíle například při fotografování na sídlišti Ohrada.

Z postřehů mladých fotografů je vidět, že je téma zaujalo, pozastavili se třeba nad architekturou domů v sídlišti, kde stojí klasické paneláky, dnes často už opravené a renovované, s barevnými fasádami, a na druhé straně silnice i starší cihlové domy, které naznačují, že pamatují víc než ty panelové. U některých domů byl skvělý pořádek a čisto, jinde to tak slavné nebylo, i toho si fotograf všímá. Studenty zaujalo třeba i pěkné upravené dětské hřiště nebo množství krásně zbarvených listnatých stromů, které k lidskému sídlišti patří jako estetický i funkční prvek. O všem co viděli, přemýšleli a diskutovali.

Budeme se těšit, že některé z prací našich mladých fotografů uvidíme na výstavě, která se uskuteční od 3. listopadu 2017 ve vestibulu kina Vatra. A doufáme, že někteří z nich budou i oceněni za svou snahu. V každém případě si to místní i přespolní společně užili, místní se stali průvodci a jejich spolužáci ze Slovenska si zas prohlédli docela hezký kousek svého studentského města Vsetína. Diakonii Vsetín děkujeme za skvělou inspiraci!

Vyhodnocení a vernisáž v kině Vatra proběhne v pátek 3. 11. 2017 od 15.30 hodin, přijďte se podívat a podpořit zástupce naší školy. A držte nám palce!

Fotografie do soutěže dodali: Miška Šuriová, Teo Crkoň, Alžběta Cahlová, Viktorie Divínová, Anna Malová, Alexej Žiačik, Matěj Chovanec a Tom Holešovský, perfektně ale spolupracovala celá třída."

PhDr. Jaroslava Ševčíková, pedagog Střední školy Kostka ve Vsetíně