Tomáš Měcháček vylicitoval pro vsetínskou Diakonii přes 175 tisíc korun

V pátek 15. listopadu se Mramorovým sálem vsetínského zámku nesly údery aukčního kladívka. Diakonie Vsetín zde totiž připravila svoji jedenáctou dobročinnou aukci DOMOV, jejíž výtěžek pomůže dofinancovat služby pro seniory a nevyléčitelně nemocné. Licitačního kladívka se chopil herec, režisér a stand – up komik Tomáš Měcháček. Celková vydražená částka spolu se vstupným dosáhla výše 175.422 korun!

Tomáš Měcháček vylicitoval pro vsetínskou Diakonii přes 175 tisíc korun
Tomáš Měcháček vylicitoval pro vsetínskou Diakonii přes 175 tisíc korun

TZ Tomáš Měcháček zve na dobročinnou aukci.pdf

„Tomáš Měcháček byl velmi pohotový a sršel humorem. Akce měla skvělý spád“, líčí své dojmy z aukce paní Radmila Matalíková, která letos dorazila na dobročinnou aukci poprvé. „Kamarádka, která chodí na aukce Diakonie Vsetín opakovaně, mě pokaždé zvala a letos mi to konečně vyšlo! Akce jako celek mě dojala. Všichni nakonec zestárneme a budeme potřebovat pomoc. A výtěžek letošní aukce jde právě na Tomáš Měcháček byl velmi pohotový a sršel humorem. Akce měla skvělý spád. jpgpomoc těmto lidem“, přemýšlí nahlas paní Matalíková a vzápětí dodává: „Podařilo se mi úspěšně vydražit obraz Františka Segrada Muzikální kočka, který dám jednomu ze svých synů- muzikantů pod vánoční stromeček. Druhý vydražený předmět je čarokrásný náhrdelník s náušnicemi nazvaný Perlová zahrada. Ten si zabalím pod stromeček a budu ho nosit jen při zvláštních okamžicích. Za rok určitě na aukci zase přijdu a pozvu i své přátele. Člověk si z této akce totiž odnáší mnohem víc, než sám dá“, uzavírá paní Matalíková. 

„Na aukci nás pozvali naši přátelé z Otrokovic, a tak jsme s manželkou přicestovali z Německa, abychom byli při tom. Ohromně se nám akce líbí a už jsme od organizátorů zjistiti i termín té další, která se uskuteční za rok. Rádi bychom opět přijeli a tentokrát se zapojili do dražby,“ sdílel se pan Krutil.

Aukce nabídla 43 děl regionálních i nadnárodních umělců, lidových tvůrců i klientů Diakonie Vsetín Aukce nabídla 43 děl regionálních i nadnárodních umělců, lidových tvůrců i klientů Diakonie Vsetín. Dílo, které se vydražilo za nejvyšší cenu, byla soška z litého bronzu Šachová figurka krále akademického sochaře Otmara Olivy, a to za 20 tisíc korun. Letitá slivovice (36 let stará) se zase vyšplhala z původní vyvolávací ceny 1.500 korun na úžasných 15 tisíc Kč. Do dražby přispěl i sám licitátor a to dvěma vstupenkami na jakékoliv jeho vystoupení. Vstupenky se vydražily za 2.222 korun. „Letošní výtěžek je v historii našich aukcí nejvyšší,“ uvedla Jana Najtová ze vsetínské Diakonie a pokračuje,“ spolu se vstupným je to částka 175.422 korun! Celá putuje na dofinancování našich služeb pro seniory a nevyléčitelně nemocné. Jménem Diakonie Vsetín děkuji všem, kdo nám darovali do aukce své výrobky i všem, kdo se zapojili do dražby!“

S výsledkem 11. Dobročinné aukce byl spokojený i ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský: „Líbilo se mi svižné licitování pana Měcháčka, které přispělo jak vysokému výtěžku, tak i trvale dobré náladě v obecenstvu. Pozitivum bylo také častější zapojení přítomných dražitelů i představitelů veřejné správy, za což všem patří náš dík.“

Spolupracující organizace: Muzeum regionu Valašsko, p.o.

Partner akce: VALENDIN, spol. s.r.o     logo1

Mediální partneři: OSA, Regionální televize, Reklamní zpravodaj ANNA, Valašský deník a Vsetínské noviny.