Ples SPOLEČNĚ nabídl klasickou i romskou muziku a jedinečnou atmosféru

Ples Společně, určený všem bez rozdílu věku, kulturních kořenů či tělesných handicapů, přilákal v sobotu 16. února do velkého sálu Domu kultury ve Vsetíně stovky vyznavačů společenské zábavy. Letos šlo již o šestý ročník společenského setkání, o který se postarali Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska, Diakonie Vsetín, Domov Jitka a Dům kultury Vsetín.

Ples SPOLEČNĚ nabídl klasickou i romskou muziku a jedinečnou atmosféru

TZ Ples SPOLEČNĚ 2019 .pdf

„Mám hlubokou úctu ke všem, kteří pomáhají. Ale i k těm, kteří přiznají, že pomoc druhých potřebují. Jsme tu společně s myšlenkou, že spojíme lidi zdravé s nemocnými i nevěřící s věřícími. Poznávejme se proto a hlavně si užijme dnešní večer společně,“ řekl ve svém zamyšlení před zaplněným velkým sálem vsetínského kulturáku Ivan Skalka ze Sboru Církve bratrské ve Vsetíně – Maják.

Předtančení v country stylu předvedla skupina RUTY ŠUTY KELČHned po jeho úvodních slovech zaplnili parket tanečníci skupiny Ruty Šuty Kelč s předtančením v country stylu. Jejich vystoupení prostřídala taneční klasika v podobě mazurky a pak již patřil parket velkého sálu Domu kultury všem, kdo přišli.

Milovníkům tanečních kroků střídavě hrály kapely Skart ze Vsetína a romská kapela Gipsy Amati Sax z Ostravy. Kdo potřeboval chvilku odpočinku, mohl využít připraveného fotkoutku. / Fotografie z fotkoutku jsou volně ke stažení na Facebooku Diakonie Vsetín, na tomto odkazu: https://1url.cz/9MGD9 /.

Zpestřením plesového programu se stala také taneční soutěž v kubánském romantickém tanci rumba. Do ní se zapojilo celkem osm dvojic. Pomyslný pohár vítězství od porotců, a shodně i od diváků, si nakonec odnesl Marián Tulej se svou partnerkou.

V taneční soutěži zvítězil Marián Tulej se svou partnerkou Posledním bodem bohatého programu bylo půlnoční překvapení. Tentokrát se o něj postarala dvojice tanečníků z tanečního studia Dance Studio Starlight ze Zlína. Představila to nejlepší z latinsko-amerických tanců. Do druhé ranní pak už zněly hitovky Skartů na střídačku s romskými čardáši.

A jaké byly ohlasy účastníků plesu Společně?

„Jsme tu celá rodina už potřetí, nebo počtvrté. Moc se nám tu líbí a je dobře, že se umíme bavit společně.“ Rostislav Duna ze Vsetína

„S manželem jsem na takovém plesu poprvé. Musím přiznat, že společenská i organizační úroveň plesu mě velmi příjemně překvapila. Pokud jsme měli nějaké předsudky, jsou ty tam.“ Alena Novosádová ze Vsetína

„Ples byl opravdu moc hezký a barvitý. Vkusná výzdoba na stolech, dobré hudební skupiny, pěkně sestavený program s kvalitním předtančením, plynulá obsluha šatny. Dobrá práce. V minulých letech jsem navštěvovala průměrně 5 až 7 plesů za sezónu, takže dokážu porovnat a zhodnotit.” Ivana Kaňáková z Nového JičínaSpolečenským večerem provedl Libor Čada v roli moderátora

Spokojenost vládla i na straně pořadatelů plesu: „Ples opanovala slušnost a vstřícnost. Romové, neromové, handicapovaní, všichni spolu fungovali. A o to nám šlo především.“ Ing. Dan Žárský, ředitel Diakonie Vsetín

Pořadatelé plesu SPOLEČNĚ jsou Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska, Diakonie Vsetín, Domov Jitka a Dům kultury Vsetín.

Mediální partneři plesu jsou: Regionální televize, Valašský deník a Vsetínské noviny.