Máme nového pomocníka v péči o seniory Domova Harmonie

25. února 2021

Děkujeme společnosti skupiny MONETA Money Bank, a. s. za grant, díky kterému jsme mohli zakoupit digitální váhu Liko ke zvedáku Viking pro seniory z Domova Harmonie. Viking je náš svalovec, který nám v Domově Harmonie pomáhá s přesunem nepohyblivých klientů. Nyní se spojí dva v jednom – při přesunu budeme moci také zkontrolovat hmotnost klientů, neboť změna hmotnosti může být důležitým signálem změny zdravotního stavu.

Máme nového pomocníka v péči o seniory Domova Harmonie
25. února 2021 - Máme nového pomocníka v péči o seniory Domova Harmonie

Domov Harmonie je sociální zařízení pro 46 seniorů s dvacetičtyřhodinovou péčí. Diakonie Vsetín se zde stará o sociální, zdravotní i společenské potřeby stárnoucích lidí. Mnozí z nich jsou částečně či zcela imobilní a manipulaci s nimi je potřeba používat zvedák Viking, zvláště při manipulaci z lůžka do vany a podobné typy přesunů klientů. „Váha ke zvedáku je efektivní a komfortní propojení, kdy při přesunu seniorů, může dojít k jejich zvážení. Zvláště u dlouhodobě ležících klientů je velmi důležité pečlivě a pravidelně hlídat přesnou hmotnost. Jak příbytek, tak úbytek jejich hmotnosti může znamenat velké zdravotní riziko a je třeba jej řešit úpravou stravování,“ přibližuje vedoucí Domova Harmonie Jitka Adámková.

Cílem projektu je nahradit nevyhovující zastaralé váhy a propojit dvě funkce v jednom, kdy při přesunu zároveň dochází ke kontrole hmotnosti a usnadní jinak fyzicky velmi namáhavou péči a složitou manipulaci se seniory. Všichni tito pomocníci zlepšují život našich klientů, zefektivňují práci pečovatelek a zároveň odlehčují jejich fyzickému zatížení. A to si naši klienti i pečující personál jistě zaslouží.

Děkujeme MONETA Money Bank, a. s. za možnost pořízení Digitální váhy Liko ke zvedáku Viking v hodnotě 28.821 Kč.

podpora_moneta