Denní stacionář ZAHRADA

zahrada logo rgbŽivot s Alzheimerovou chorobou je náročný pro člověka s touto diagnózou i jeho rodinu. Náš stacionář umožňuje trávit den v bezpečném a vstřícném prostředí smysluplnou aktivitou. Ulevíme rodině od náročné péče a lidem s tímto onemocněním pomůžeme déle udržet fyzickou a psychickou kondici.

Od 5.6.2023 je služba přestěhována, z důvodu rekonstrukce stacionáře, do náhradních prostor: Domov Harmonie, Ohrada 1864 Vsetín – přízemí klubovna.

Denní stacionář Zahrada - péče v domáckém prostředíProč s námi

• S Alzheimerovou chorobou a dalšími onemocněními, spojenými se ztrátou orientace a paměti, máme dlouhodobé zkušenosti. Ve svém oboru se dále vzděláváme a neustále inovujeme náš denní program. Vytváříme pro naše klienty společenství, kde se cítí přijímaní a respektovaní.
  • Naše služby jsou vzájemně provázané – lze je kombinovat například s domácí péčí, odlehčovací službou nebo pobytem v domově Jabloňová
  • Vytváříme prostředí, které připomíná domov a je vybaveno řadou autentických předmětů z dřívějších časů.
  • Jsme vybavení keramickou dílnou a zahradou, která je uzpůsobena pro potřeby našich klientů.
  • Klienti stacionáře u nás  nejsou izolovaní – spolupracujeme s dalšími našimi zařízeními a začleňujeme se také do života lidí z okolí.
  • Nahlédněte do služby v krátkém videu.

Jak pomáháme

• Pomáháme orientovat se v prostoru, čase a pohybu.
  • Pomáháme klientům při stravování, hygieně, oblékání a svlékání.
  • Začleníme je do přátelského prostředí vrstevníků a zbavíme je pocitů samoty.
  • Společně se věnujeme tréninku paměti, rukodělné a výtvarné činnosti, pořádáme výlety a vycházky za kulturou.
  • Součástí našeho programu je také povídání, vzpomínání i odpočinek.
  • Zajišťujeme svačiny, oběd a pitný režim po dobu pobytu ve stacionáři.
  • Dopravíme klienta do stacionáře a zpět našimi auty.
  • Poradíme, jak si vyřídit příspěvek na péči a opatrovnictví.
  • Doporučíme jiné navazující služby a organizace.
  • Zprostředkujeme kontakt s okolím, například nás navštěvují děti ze škol a školek, pořádáme také tematická setkání. Plné znění veřejného závazku najdete zde.

Co naše služby nezahrnují

• Není v našich silách poskytnout péči lidem, jejichž aktuální zdravotní stav vyžaduje odbornou lékařskou péči nebo hospitalizaci.
  • Pobyt je možný jen ve všední dny bez víkendů a svátků v době od  7.30 – 17.00 hodin.

Kdo může o službu žádatDenní stacionář Zahrada - prostory stacionáře

Senioři a lidé nad 50 let ze Vsetína a okolí, kteří mají chronické choroby či syndromy demence, poruchy paměti a sníženou schopnost orientace.

Jak o tuto službu požádáte

Zavolejte vedoucí zařízení Mgr. Milenu Orságovou a dohodněte si informační schůzku. Na ní získáte informace o službě, prohlédnete si zařízení a zodpovíme vám zde případné dotazy. Žádost o službu Denního stacionáře Zahrada naleznete zde.

Kolik služba stojí

Služba se hradí podle aktuálních podmínek.

Máte otázky

• Zastavte se za námi ve všední dny od  7.30 - 15.30  hod. po domluvě s vedoucí stacionáře. Najdete nás v Domově Jabloňová na adrese Strmá 26 ve Vsetíně.
  • Od 5.6. se po dobu rekonstrukce stacionáře nacházíme v náhradních prostorách Domova Harmonie (Ohrada 1864 Vsetín).

Co o nás říkají naši klienti

Jednou z našich spokojených klientek je paní Marie, která o nás píše: „Vždycky jsem moc ráda řídila auto. Když mi byla diagnostikována Alzheimerova choroba, změnilo to celý život nejen mě, ale i mým nejbližším. Po jednom psychiatrickém vyšetření pan doktor konstatoval, že nemoc postoupila již natolik, že nebudu moci samostatně jezdit autem a musím odevzdat řidičský průkaz... přečtěte si více.

Chci přispět na práci pro seniory