Domov Vyhlídka

Vyhlidka logo rgb webSnažíme se vytvářet domov s rodinnou atmosférou, ve kterém se lidé navzájem respektují. Při celodenní péči o seniory vycházíme z jejich dřívějších zvyklostí a přání. Využíváme své patnáctileté zkušenosti s péčí o seniory. Sledujeme nejnovější odborné trendy a zvyšujeme svou profesionalitu.

Proč s námi

Na každém patře najdete společenskou místnost s kuchyňkou

• Snažíme se, aby se klienti v domově cítili jako doma. Jednotlivé pokoje jsme barevně vymalovali, vytapetovali a vybavili nábytkem, který je pro domácí prostředí běžný. Vítáme však, když si dovybavíte pokoj svým původním nábytkem a věcmi, na které jste byli z domova zvyklí a měli je rádi.
  • Náš pečující personál je plně kvalifikovaný. Vzájemně spolupracuje, při jejich práci uvidíte souhru. Používají neformální oblečení.
  • Na každém patře najdete společenskou místnost s přilehlou kuchyňkou. Slouží nejen jako jídelny, ale také pro společné setkávání a aktivity.
  • K dispozici máme i rozlehlou zahradu, kde mohou klienti při pěkném počasí pobývat a v létě se těšit z úrody ovocných stromů nebo z pasoucích se oveček.
  • Vstup do budovy i všechny prostory jsou bezbariérové. Budova je vybavena lůžkovým výtahem.

S čím pomůžeme

• Klientům poskytneme stravu a ubytování.
  • Pomáháme při zvládání péče o vlastní osobu, včetně hygieny.
  • Zprostředkováváme kontakt se společenským prostředím a nabízíme četné aktivizační i terapeutické činnosti.
  • Pomáháme při uplatňování práv a obstarávání osobních záležitostí. Plné znění veřejného závazku najdete zde.

Součástí domova je přilehlá zahrada pro příjemné posezení s výhledem na naše pasoucí se beránky Co naše služby nezahrnují

Nemůžeme uspokojit požadavky na odbornou péči lidem, kteří potřebují služby specializovaného zdravotního nebo sociálního zařízení.

Kdo může o tuto službu žádat

Senioři nad 65 let, kteří pro svoji nemoc, zdravotní postižení či ztrátu soběstačnosti nemohou dále zůstat ve svém domácím prostředí ani s pomocí terénních služeb a podpory blízkých. Kapacita služby je 18 lůžek.

Jak o tuto službu požádáte

Vyplníte žádost o poskytnutí služby a požádáte o vyjádření všeobecného praktického lékaře. Oba formuláře si můžete stáhnout na našem webu, osobně vyzvednout v Domově Vyhlídka, nebo můžete požádat telefonicky o zaslání. Pokud je kapacita domova naplněna, žádost je zařazena do evidence žadatelů.

Kolik služba stojí

Veškeré informace najdete v aktuálním přehledu úhrad jednotlivých služeb. Řadu úkonů je možné čerpat z příspěvku na péči. S jeho vyřízením vám rádi pomůžeme.

Máte otázky

• Kontaktní hodiny pro veřejnost máme v pondělí a středu od 7 do15,30 hodin a v úterý od 8 do 12 hodin. Najdete nás v Domově Vyhlídka na adrese Strmá 34, ve Vsetíně.

• Pro vaše dotazy a sjednání schůzky je tu pro vás Mgr. Lucie Mlčková (T: 739 244 870 nebo na emailu: 8epu5f56LTqsR9ef4.ICVd~fT-M), kterou kontaktujte, pokud jste novými zájemci o službu. Poskytne vám i informační letáky o službě.

• Pro klienty a jejich rodinné příšlušníky je k dispozici vedoucí Domova Vyhlídka Mgr. Pavlína Novotná.

Co o Vyhlídce říkají naši klienti

S Domovem Vyhlídka jsem se seznámila už dříve, díky odlehčovací službě, kterou seniorům z Valašska Diakonie nabízí, a tak jsem tedy věděla do čeho nebo spíše kam jdu. Už tehdy se mi tady hodně líbilo a já se modlila, ať tu můžu zůstat, což se nakonec také povedlo...přečtěte si více.

Chci přispět na práci pro seniory