Vánoční trhy v domově pro seniory? Proč ne!

Když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. Když nemohou senioři Domova Harmonie na Vánoční trhy do města, uděláme jim trhy v Domově!

Vánoční trhy v domově pro seniory?
Vánoční trhy v domově pro seniory? Proč ne!

Právě s takovým nápadem přišla naše aktivizační pracovnice Martina Valůšková a svůj nápad také proměnila ve skutek. Pozvala všechny svoje přátele, kteří vyrábí vánoční dekorace, pletou ponožky, šijí patchworkové výrobky nebo drátkují…a mnozí její pozvání přijali.

S nápadem uskutečnit Vánoční jarmárek v Domově Harmonie přišla Martina Valůšková, která se stará o aktivizaci seniorů Díky nim se dnes poprvé uskutečnil Vánoční jarmárek! Jídelna Domova Harmonie se proměnila na malé náměstí s mnoha stolky plnými výrobků. Ty si mohli senioři koupit a některé si mohli dokonce sami vyrobit… A vyráběli: dekorace ze šišek, vánoční ozdoby všeho druhu, zdobili perníčky, malovali na baňky. Do příjemného mumraje nákupů, tvoření a společného povídání neodbytně voněl výborný (podávaný) punč a vanilkové rohlíčky… zkrátka – všichni jsme naplno vdechli vánoční atmosféru a prožili krásné odpoledne. Vypadá to, že se Vánoční jarmárek stane naší novou tradicí – určitě Vás za rok pozveme! :)

PS: Děkujeme všem, kdo za námi přivezli své krásné výrobky – Vsetínským, Valašsko-Meziříčským, Slušovickým, Ratibořským i Jablůnkovským výrobcům!