Seniorům Domova Harmonie se spí jako v bavlnce

Celkem šest regionálních firem stojí za velkorysým darem 133.966 korun, které k nám doputovaly v průběhu minulého roku. Celá částka byla určena a využita na nákup nových polohovacích postelí a matrací pro seniory Domova Harmonie. Děkujeme!

Seniorům Domova Harmonie se spí jako v bavlnce
Seniorům Domova Harmonie se spí jako v bavlnce

„Z nových polohovacích lůžek máme velikou radost. V Domově Harmonie máme celkem 42 seniorů, z toho je 72% trvale upoutaných na lůžko. Nicméně polohovací postel dokáže výrazně zkvalitnit život každému klientovi,“ uvedla Jitka Adámková, vedoucí domova a dodává: „V praxi to například znamená, že senioři si mohou sami zvednout horní část postele a posadit se nebo opačně položit se, když potřebují a nečekat na pomoc pečovatelek.“

Na zdravý spánek a odpočinek seniorů má samozřejmě vliv i kvalitní matrace. Jak říká naše fyzioterapeutka Kristína Sýkorová: „Vhodná matrace by měla rovnoměrně podpírat páteř a dokonale se přizpůsobit jejímu zakřivení. V případě, že je matrace opotřebovaná nebo proleželá, nepodpírá páteř rovnoměrně. To většinou výrazně zvyšuje bolesti křížové, krční páteře ale i hlavy.“ V důsledku těchto bolestí bývá spánek nekvalitní nebo přerušovaný. A to může vést ke zvýšenému krevnímu tlaku a ke stresu. Z dlouhodobého hlediska nekvalitní a přerušovaný spánek často způsobuje různé vážné onemocnění jako hypertenze, diabetes, deprese či je oslabená imunita. “Kvalitní matrace společně s kvalitní péčí a polohováním je také prevence proti dekubitům, které následně významně ohrožují zdraví seniora,“ dodává Kristína Sýkorová.

Jedna z nových postelí i s novou matrací připadla paní Uralovové, která je na Domově Harmonie od listopadu 2018. Výměnu postele za novou si moc pochvaluje a vzkazuje dárcům: Spí se mi jako v bavlnce“.  

Velkorysými dárci, kteří se rozhodli darovat peníze na zlepšení spánku seniorů, jsou firmy Continental Barum s.r.o., M.E.Z. pohony a.s. a JC-METAL s.r.o. Z jejich darů jsme nakoupili tři polohovací postele. A díky firmám Glass Service a.s., WOCO STV s.r.o. a Vibox a.s. se podařilo nakoupit celkem 6 nových matrací. DĚKUJEME!

3970    mez    stažený soubor (1) 

20161115101906_GlassServicelogo      3jGAy-global-sales-manager-mw-fur-di_fb87c    unnamed