Co o nás říkají naši klienti 

"Služba mi dlouhodobě pomáhá při vzdělávání dětí, sama tomu všemu nerozumím. Věřím, že díky této pomoci zvládnou moje děti dostudovat a být ve svém životě úspěšné."

"Pracovnice Mozaiky k nám chodila 1 x týdně. Během schůzek mi pomohla vyznat se v přijímacím řízení na střední školu, naučila nás vyplnit a podat přihlášku. Pomohla nám také zajistit doučování, aby se dcerka připravila na přijímací řízení. Do školy ji nakonec přijali, byl to její velký sen!"

 "Moc jsem si přála, aby moje dcerka zvládla zápis do první třídy, obě jsme se toho trochu bály. Pracovnice mi vysvětlila, co nás u zápisu čeká a naučila mě, jak se s dcerou učit, aby byla připravena. Každý den jsme s dcerou dělala úkoly a cvičení, které nám pracovnice donesla domů. Při zápise jsme pak byly obě klidné a dcerka všecko zvládla. Byla jsem na ni i na sebe moc pyšná."

 ,,Nevěděla jsem na koho se obrátit při pomoci s dluhy, které vznikly kvůli náhle nemoci manžela. Pomoc pracovnice byla okamžitá. Vyslechla mě, navrhla řešení, pomohla s vyřízením všeho potřebného. Dost jsme se obě naběhaly, ale podařilo se to. Mohli jsme zůstat ve svém bytě, o který jsme málem přišli. Teď už jen doplatím poslední splátku a na vše budeme moci zapomenout."

,,Nevyznala jsem se v úřadech ani při vyplňování papírů. Pracovnice Mozaiky mě postupně naučila vyplňovat formuláře, doprovodila mě na úřad, abych věděla, kde se žádosti podávají. Teď už to umím sama. Pracovnice mi také pomohla při rekvalifikaci po mateřské, a nyní spolu hledáme práci v oboru."

,,Služba Mozaika mi pomohla při hledání práce. Naučil jsem se napsat životopis, co mám říkat na pohovorech a kde hledat inzeráty."

,,Měla jsem těžké období. O službě jsem slyšela, ale bála jsem se ji oslovit. Když už mi hrozila sociálka, že mi vezmou děti, byla spolupráce nutná. Pracovnice mi pomohly při jednání na ospodu a plnění úkolů, které jsme dostávala. Podařilo se mi vše splnit a děti mohly zůstat se mnou. Jsem moc ráda, že jsem mohla službu využít a těžké období překonat."

,,Naše děti mají rádi výlety. My na to nemáme peníze. Jsem rádi, že Mozaika pořádá výlety přes prázdniny“. Prázdniny jsou pro naši rodinu těžké. Děti by rády někam jely, ale máme málo peněz a nemáme auto. Mozaika pořádá výlety pro rodiče s dětmi, kdy všecko společně naplánujeme a vymyslíme, aby to nebylo drahé a všecky nás to bavilo. Sami bychom si na to netroufli."

,,Sociální pracovník mne pomohl a podpořil mne při řešení výchovných problémů s dítětem v době, kdy jsem již byla bezradná a cítila jsem velký tlak ze strany školy."

 Zpět na stránku Mozaiky. 

Chci přispět na práci v rodinách s dětmi