Vestibul kina Vatra vyzdobí výrobky klientů Diakonie Vsetín

Vážení přátelé,

z důvodu opatření vedoucích k zastavení šíření koronaviru byla Domem kultury Vsetín ZRUŠENA PLÁNOVANÁ VÝSTAVA Společnost přátelská všem generacím.Zrušení se dotklo jak provozu Kina Vatra Vsetín, tak výstavního prostoru v předsálí s platností od 11. 3. 2020 až do odvolání.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou při další příležitosti!

 

Během roku vzniká v tvořivých dílnách Diakonie Vsetín celá řada krásných obrázků a rukodělných výrobků. Výstava nazvaná Společnost přátelská všem generacím, kterou najdete ve vestibulu kina Vatra od 19. března do 15. dubna, představí alespoň některé z nich. Přijďte se potěšit a inspirovat výrobky dětí, mladých lidí a seniorů, kteří využívají sociálních služeb Diakonie Vsetín.

Vestibul kina Vatra vyzdobí výrobky klientů Diakonie Vsetín
Vestibul kina Vatra vyzdobí výrobky klientů Diakonie Vsetín

TZ Vestibul kina Vatra vyzdobí výrobky klientů Diakonie Vsetín.pdf

Již po patnácté v řadě vystaví Diakonie Vsetín výtvarné počiny svých klientů při veřejné výstavě nazvané Společnost přátelská všem generacím. Autory vystavených dílek jsou děti a mladí lidé, kteří navštěvují předškolní klub Pramínek, nízkoprahové zařízení RUBIKON nebo sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi MOZAIKA. Další skupinou autorů jsou senioři Denního stacionáře Zahrada nebo domovů pro seniory Harmonie, Vyhlídka a Jabloňová. „Společné tvoření je v Denním stacionáři Zahrada oblíbenou aktivitou, na kterou se všichni těšíme. Výroba mýdel zaujala hlavně naše seniorky, muže bavilo spíše pletení tatarů. Pro výstavu ve Vatře jsme vybrali naše ručně vyráběná mýdla a svíčky, polštáře naplněné voňavými bylinkami, přáníčka a keramické knoflíky,“ přibližuje Milena Orságová, vedoucí denního stacionáře.

stažený souborVýstava, která bude zdobit vestibul kina Vatra celý měsíc, představí také jednu ze čtveřice hodnot Diakonie ČCE, kterou je v letošním roce FORTELNOST. „Fortelnost chápu jako schopnost odvést poctivou řemeslnou práci z kvalitního materiálu…. Ale co s fortelností v Diakonii?! Použití výrazu fortelnost v souvislosti se sociálními službami některé lidi dráždí. Mě ne. Naopak si s odstupem času myslím, že je jako hodnota Diakonie dělá „fortelnost“ větší službu, než by dělala např. vágní „profesionalita“. Představa, že např. dělat pečovatelku může vlastně každý a že k tomu vlastně nepotřebuje nic moc umět, kromě toho, že má dobrý vztah k lidem, je naivní. Jistě, bez onoho dobrého vztahu to nejde, pokud ale chci dobře pečovat dlouhodobě, musím mít znalosti a dovednosti lidí „od fochu“,“ uvedl Jan Soběslavský z ústředí Diakonie ČCE.

"Pro návštěvníky výstavy chystáme také infopanely k tématu dobrovolnictví. Moc nás těší, že počet dobrovolníků v Diakonii Vsetín každoročně roste a naši uživatelé jsou obohaceni novými vztahy a podněty, které s sebou dobrovolníci přinášejí,“ doplňuje Marta Vodáková za pořadatele výstavy. Noví zájemci zde najdou kontakt, na koho se mohou obrátit, nebo - pokud navštíví slavnostní vernisáž - se mohou s dobrovolníky setkat osobně a popovídat si s nimi. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 19. března od 15,30 hodin. Výstava bude ke shlédnutí ve vestibulu kina Vatra až do 15. dubna, během otevírací doby kina.

Partner výstavy: QUANTUM SOLIDUM CZ, s.r.o, Dům kultury Vsetín

Mediální partneři výstavy: Valašský deník, Vsetínské noviny a Regionální televize

Spol pratel vsem 2020