Sbírka šatstva s nebývalým ohlasem i výsledkem!

Nebývalý zájem vyvolala a tomu odpovídající výsledek přinesla v polovině května organizovaná sbírka šatstva a dalších věcí připravená, jako již tradičně, zaměstnanci a dobrovolníky Diakonie Vsetín. Obyvatelé města přinesli na sběrné místo na parkovišti nedaleko Zimního stadionu Na Lapači dvanáct tun různého oblečení a 1620 kilogramů knih a skla!

Sbírka šatstva s nebývalým ohlasem i výsledkem!
Sbírka šatstva s nebývalým ohlasem i výsledkem!

TZ Sbírka s nebývalým ohlasem i výsledkem.pdf

Vstřícnost Vsetíňanů a intenzita, s jakou jednotlivé věci na sběrné místo dováželi a donášeli, byla taková, že auto vybrané k přepravě darovaných věcí muselo cestu ze Vsetína do sídla Textilní banky zvládnout celkem čtyřikrát. „Trochu nás to zaskočilo. Samozřejmě, že příjemně. Už nyní zvažujeme, že v příštím roce přistavíme do Vsetína rovnou kamion,“ uvedla ředitelka Textilní banky Alena Suchánková.

Celkem se vybralo dvanáct tun různého oblečení a 1620 kilogramů knih a skla.Podle ní se textil, knihy, obutí, nádobí, ale i hračky a deskové hry, ložní prádlo, matrace a další darované věci dostanou k lidem v tíživé životní situaci. Díky spolupráci Textilní banky například s organizací ADRA, však nezůstanou bez pomoci nejenom našinci, ale také například lidé na Ukrajině,“ pověděla Alena Suchánková.

Zájem o pomoc obyvatel Vsetína a výsledek sbírky ředitele Diakonie Vsetín Dana Žárského potěšil. „Osobně jsem zažil spokojené obličeje i uznalá slova obyvatel Vsetína i blízkého okolí. Na druhé straně nešlo přehlédnout zpocená čela a unavené pohyby pracovníků a pracovnic Diakonie Vsetín, kteří všechno to kvantum oblečení, knih a nádobí převzali a naložili. Jedněm i druhým patří velké poděkování, za podíl na smysluplné akci, která se u nás ve Vsetíně již dávno zařadila mezi oblíbené a tradiční události,“ vyjádřil se Dan Žárský.

Lidé přicházeli s věcmi pěšky, někteří přijeli na kole, ale většina z nich dorazila na parkoviště před zimním stadionem autem. Lidé přicházeli s věcmi pěšky, někteří přijeli na kole, ale většina z nich dorazila na parkoviště před zimním stadionem autem. Nejedno mělo na své střeše označení taxi. „Mám problémy s chůzí, osmdesátku mám na krku, a nepodařilo se mi zajistit nikoho jiného, kdo by mi sem ty věci dovezl. Ale pomoct jsem chtěla a tak jsem si zavolala taxi,“ svěřila se Jaroslava Kazdová.

Mezi dárci se rovněž objevil se svou manželkou Marcelou trenér prvoligových otrokovických florbalových Panterů žijící se svou rodinou ve Vsetíně, Michal Kvapil. „Jsme rádi, že jsme s manželkou mohli alespoň trochu pomoct těm, kteří mají ten svůj život o něco složitější, než ho máme my, šťastnější. V pomoci druhým spatřuji také kus pokory,“ řekl trenér Kvapil.

Několik tašek s oblečením a obutím přinesla také rodina Patrika Ševčíka. Nejmladší z rodu, šestiletá Baruška, vytáhla ze svého baťůžku dva plyšáky. „Dejte je holčičce, které je smutno, protože nemá hračky a maminka jí je koupit nemůže,“ poprosila Baruška jednoho z dobrovolníků vsetínské Diakonie, který od Ševčíkových darované věci přebíral.

Autor: Dušan Póč, Valašský deník

Hlavní partner: Výtahy Vsetín, s.r.o., partner: Město Vsetín

Mediální partneři: ANNA – reklamní agentura, Regionální televize, Valašský deník a Vsetínské noviny.

Hlavní partner sbírky Výtahy Vsetín, partner sbírky Město Vsetín. Mediální partneři ANNA – reklamní agentura, Regionální televize, Valašský deník a Vsetínské noviny. jpg