Sbírka šatstva proběhne v polovině května

Vrší se vám doma nevyužité oblečení, hrnce, přikrývky, boty, hračky a knihy? Chcete šetřit životní prostředí a zbytečně neplnit kontejnery komunálního odpadu věcmi, které mohou posloužit druhým? Darujte je do letošní SBÍRKY ŠATSTVA Diakonie Vsetín. Vše se dostane k lidem v tíživé životní situaci nebo bude druhotně zpracováno na netkané textilie. Sběrné místo najdete ve dnech 16. – 18. května 2019 na parkovišti u zimního stadionu ve Vsetíně, Rokytnici.

Sbírka šatstva proběhne v polovině května
Sbírka šatstva proběhne v polovině května

TZ Sbírka šatstva 2019.pdf

Do Sbírky šatstva můžete nosit ošacení, kabelky, boty, hračky, bytový textil, deky a přikrývky. Využití najde také nádobí, hrnce, příbory, skleničky a hrnky. Přijímáme i péřové peřiny, matrace a knihy. Prosíme, aby věci byly zabaleny v pevných igelitových pytlích, knihy a sklo v krabicích. Pokud byste chtěli darovat starší nábytek – i to je možné, ale darující se musí obrátit přímo na Textilní banku, s níž letošní Sbírku šatstva pořádáme. Kontaktní telefon, kam mohou zájemci zavolat je: 607 344 344.

Sbírka šatstva proběhne od čtvrtku 16. května do soboty 18. 5. 2019, ve čtvrtek a pátek v době od 10 – 17 hodin, v sobotu od 8 – 14 hodin. Sběrným místem je parkoviště u zimního stadionu ve Vsetíně – Rokytnici, kde bude přistavený kamion a pracovníci Diakonie Vsetín zde odeberou darované věci.

Co se dále děje s vybraným materiálem? Kde pomůže? „Textil je našimi dobrovolnicemi třízen dle druhu, poskládán a uložen do igelitových pytlů na sklad, kde je připraven k distribuci našim partnerským organizacím. Textil pomáhá osobám v tíživé životní situaci tam, kde je potřeba. Postupně se snažíme naši pomoc rozšiřovat v rámci celé ČR,“ sdělila ředitelka Textilní banky Alena Suchánková. „Aktivně působíme v regionech moravských a slezských. Mohou nás kontaktovat nejen humanitární organizace, které pomáhají osobám znevýhodněným, ale také sociální odbory měst a obcí,“ doplnila Suchánková. Vybraný textil pomůže také za hranicemi České republiky. Díky spolupráci Textilní banky například s organizací ADRA, se dostane pomoci i lidem na Ukrajině. Právě sem putuje část textilu a také dětské plenky. 

„Sbírka šatstva, kterou pořádá Diakonie Vsetín ve spolupráci s Městem Vsetín je výbornou příležitostí, jak pomoci lidem i přírodě. Má svůj sociální i ekologický rozměr. Proto sbírku podporujeme. Věříme, že ji lidé ze Vsetínska využijí a předejdeme tak černým skládkám, “ uvedla Simona Hlaváčová, místostarostka Města Vsetína.

Plakát ke stažení zde.

Hlavní partner akce: Výtahy Vsetín, s.r.o.

Partner akce: Město Vsetín

Mediální partneři akce: ANNA – reklamní agentura, Rádio Blaník, Regionální televize, Valašský deník a Vsetínské noviny.