Od října 2018 nabízíme hospicovou péči zdarma

Pomoc v nejtěžších okamžicích života, ve chvíli, kdy život končí, nabízí domácí hospic Devětsil umírajícím na Vsetínsku od ledna 2016. Dobrou zprávou pro rodiny, které se rozhodly doma pečovat o své nevyléčitelně nemocné, je, že od října 2018 poskytuje Devětsil služby zdarma. Podařilo se totiž podepsat smlouvy téměř se všemi zdravotními pojišťovnami.

Od října 2018 nabízíme hospicovou péči zdarma
Od října 2018 nabízíme hospicovou péči zdarma

TZ - hospicová péče od října 2018 zdrama.pdf

Za podepsáním smluv se zdravotními pojišťovnami je nepřetržité dvouleté úsilí. Od října 2018 máme podepsané smlouvy s VZP, VoZP, OZP, ZPS, ZPMV, RBP. Pouze Česká průmyslová zdravotní pojišťovna s námi smlouvu neuzavřela. Vynaložené úsilí ovšem stojí za to. Rodiny, které jsou sevřeny blížícím se odchodem milovaného člověka, se nemusí starat i o finanční stránku poskytované odborné péče. Z reakcí rodin, které tímto obtížným obdobím a ztrátou blízkého prošly je jednoznačné, že možnost završit svůj život v domácím prostředí je ta nejlepší věc, kterou pro svého blízkého mohly udělat.

Slyšet z úst lékaře, že ukončuje léčbu, protože nemoc již hodně pokročila, je jednou z těch nejtěžších chvil. Před nemocným a jeho rodinou najednou vyvstává řada otázek. Nechat blízkého v nemocnici nebo o něj pečovat doma? Může vůbec vážně nemocný člověk doma umírat? Co budu dělat, když se jeho stav zhorší? Pomoc v takovém případě nabízí právě domácí hospic Devětsil. Multidisciplinární tým složený z lékaře, zdravotních sester, sociálního pracovníka, ale i psychologa a duchovního, je k dispozici nemocnému, ale i všem, kteří o něj pečují. Sestra a lékař jsou na pohotovosti 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Rodinného příslušníka, který o nemocného pečuje, naučíme vše potřebné. Dostane potřebné léky, pokud by se zdravotní stav nemocného náhle zhoršil. Nejdůležitější pro pečující je pohotovostní telefonní číslo na sestru, které může volat kdykoliv, když si neví rady. Pokud se nepodaří vše vyřešit po telefonu, sestra k nemocnému přijede a to kdykoliv. Garantujeme příjezd do půl hodiny. Součástí našich služeb je také možnost zapůjčení polohovací postele, toaletní židle, ale i přístrojů např. koncentrátor kyslíku nebo odsávačka. Součástí péče je také poskytnutí všech léků a potřeb hrazených z veřejného zdravotního pojištění, např. jednorázové inkontinenční pomůcky.

Domácí hospic Devětsil poskytuje své služby osobám od 19 let, v okruhu do 25 km od Vsetína včetně Valašského Meziříčí, Valašských Klobouk, Vizovic a Slušovic. Obrátit se o pomoc nebo o radu můžete u vedoucí služby Bc. Petry Vychopňové na telefonním čísle: 731 640 764.