Internetová aukce Diakonie Vsetín vynesla bezmála devadesát tisíc korun!

Třiatřicet uměleckých děl a výrobků, sedmatřicet dražitelů, jedna internetová stránka a výtěžek 87 700 Kč. Taková je bilance letošní dobročinné aukce Diakonie Vsetín. Dražitelé se sešli netradičně na internetu, bez licitátora a jeho kladívka. Přesto jim nechybělo nadšení a chuť dražit pro dobrou věc. Výtěžek letošní dobročinné aukce byl totiž věnován pečovatelkám za jejich práci v tomto nelehkém roce.

Internetová aukce Diakonie Vsetín vynesla bezmála devadesát tisíc korun!
Internetová aukce Diakonie Vsetín vynesla bezmála devadesát tisíc korun!

TZ Internetová aukce Diakonie Vsetín vynesla bezmála 90 tisíc korun.pdf

„Tý jo, teda, my jsme dobří“, ozývalo se klubem Rubikon, když děti slyšely výsledek dražby vánočního věnce, který pro tuto příležitost vyrobily. Z vyvolávací ceny 250 korun se vyšplhal na sedm set! Jejich výrobek byl jedním z 33 děl, které Dobročinná aukce nabídla všem zájemcům o dražbu.

Do internetového klání, které proběhlo od 13. do 19. listopadu, se zapojilo celkem 37 dražitelů a měli z čeho vybírat. Někdo volil mezi předměty uměleckými, jiný vybíral spíše užitné umění.

Krásný pocínovaný náhrdelník z jaspisu se vydražil za 1.500 korunMezi dárce, kteří věnovali svůj výrobek do aukce, patří Anita Smolíková. Její krásný pocínovaný náhrdelník z jaspisu se vydražil za 1.500 korun. „Je to poprvé, co jsem přispěla do aukce. Velmi ráda jsem sledovala, jak lidé přihazují pro dobrou věc,“ říká tvůrkyně šperku.

A radost z dražby měli kromě dárců také vydražitelé. „Teď už jen musím najít místo na zdi,“ říká dlouholetý podporovatel Diakonie Vsetín pan Lubomír Bureš, kterému se podařilo vydražit obraz „Zvedá se vítr“. Letošní aukci sledoval s velkým zaujetím, součástí dražby byl totiž také kovový svícen, který vyrobil jeho syn Matěj Bureš – umělecký kovář. O svícen se vedl velký boj, nakonec se vydražil za 4.500,- Kč.

Díla se dražila do poslední minuty. Dražitelé náležitě zabojovali o luxusní dřevěné plnicí pero, kovový svícen nebo sadu sklenic. Přihodit si mohli také u voňavých bylinkových mýdel od seniorů z domovů Diakonie Vsetín, šperků, grafik nebo obrazů. Šachová figurka Střelce od akademického sochaře Otmara Olivy se vydražila za 20.000 Kč a byla tak nejvyšší vydraženou položkou. „Velice nás potěšilo, že se lidé i v této náročné době zapojili. Celá aukce byla jiná, svým způsobem nová pro všechny. I přesto, že se konala na internetu, byla napínavá až do úplného konce,“ říká Jana Najtová z Diakonie Vsetín.

Všem pečovatelkám přeji hodně štěstí, zdraví a vytrvalosti v této těžké době, vzkázal Zdeněk Hrachový.Výtěžek aukce se vyšplhal na krásných 87.700 korun, a jak organizátoři ohlásili dopředu, stal se veřejným poděkováním pečovatelkám za jejich nenahraditelnou práci. „Máme obrovskou radost, že jsme pečovatelkám mohli poděkovat nejen krásným výtěžkem, ale také milými vzkazy podporovatelů z řad známých osobností. Aukci na dálku podpořili a svůj pozdrav pečovatelkám zaslali členové kapely Mňága a Žďorp, Zdeněk Hrachový z Fleretu nebo František Segrado,“ líčí Jana Najtová.  Někteří se aukce dokonce sami zúčastnili. Například známému herci (a licitátorovi dobročinné aukce v roce 2018) Vladimíru Polívkovi se podařilo vydražit sedmatřicetiletou slivovici od pana Čaníka. Mladý herec pečovatelkám z Diakonie Vsetín vzkázal: „Dovolte mi vyjádřit vám obrovský respekt. Upřímně si myslím, že ve vás musí být obrovský kus dobra. Děkuji za vaši odvahu a ochotu!“ (Videopozdrav Vladimíra Polívky je ke shlédnutí na tomto odkazu https://youtu.be/VZpqFDCGH50).

Celá aukce se nesla v duchu díků pečovatelkám, poděkování však patří také všem dárcům a dražitelům. „Cítím velkou vděčnost a radost. Opět jsem mohla prožít, jak jsou lidé podporující naši práci dobří, jak nám fandí a vždycky si najdou cestu, jak nám pomoci,“ dodala závěrem hlavní organizátorka aukce Jana Najtová.

Záštitu nad Dobročinnou aukcí Domov převzal starosta Města Vsetína Jiří Růžička.

Mediální partneři: Regionální televize, Valašský deník a Vsetínské noviny.

Podívejte se na reportáže Regionální televize před aukcí a po ní.