Broučci a berušky zaplnili Vsetín světýlky

Stovky malých broučků a berušek si našlo cestu v pátek 12. 10. 2018 před Dům kultury Vsetín. Zde v 18,30 hodin odstartoval program 13. ročníku akce Broučci, kterou pro ně připravila Diakonie Vsetín. Společně se zpívalo, oceňovaly se nejkrásnější kostýmy a lampičky a samozřejmě se putovalo parkem až ke vsetínskému Zámku. Akci ukončil krásný ohňostroj.

Broučci a berušky zaplnili Vsetín světýlky

TZ Broučci 2018.pdf

Počasí letos broučkům a beruškám opravdu přálo. A tak se jich sešlo hodně už hodinu před hlavním programem, aby si spolu s pracovnicemi Diakonie Vsetín vyrobili krovky, tykadla nebo si nechali namalovat obličej. Zájem o výtvarné dílny je veliký a to nás těší! Jsme rádi, že i v této době, kdy jde hodně věcí koupit, si lidé dají práci s vlastní výrobou.Malovali jsme na obličej a vyráběli pro broučky krovky i tykadla

I letos se mohli návštěvníci akce občerstvit lahodným Broučkovým medovým čajem nebo Kmotříčkovým grogem. Na místě také mohli podpořit kampaň na získání prostředků pro vybavení pokojů Domova Vyhlídka, a to přispěním do kasičky veřejné sbírky. Každý dárce, který přispěl 600 korun a více, dostal dárkový podtácek „Jako v bavlnce“. Děkujeme všem, kteří přispěli!

Připravený program od 18,30 hodin nabídl krátké vyprávění z knihy Broučci Jana Karafiáta i společné zpívání s dětmi ze základní školy Trávníky, pod taktovkou paní učitelky Sabiny Ottové. Přítomné děti i jejich rodiče a prarodiče pozdravil Jiří Růžička, starosta města Vsetína. Z jeho rukou si převzaly knížku „Broučci“ děti s nejkrásnějšími kostýmy a ručně vyráběnými lampičkami.Pan farář z Huslenek představil knížku Broučci Jana Karafiáta

Poté se broučkové a berušky vydali na cestu Panskou zahradou, kde mohli nahlédnout do Broučkovy chaloupky. Své putování ukončili u vsetínského zámku, kde byl připraven závěrečný ohňostroj. Zájemci mohli využít možnosti navštívit zámeckou věž, která byla pro tuto příležitost zpřístupněna.

Děkujeme za podporu všem firmám a společnostem, díky nimž se může akce opakovaně uskutečnit! Letos se na její podpoře podílely firmy a společnosti: CZ TOP TRADE, s.r.o., ADK Vsetín, Alcedo Vsetín, IRISA, v. d., Muzeum regionu Valašsko, ROBE lighting  s.r.o., Řeznictví a uzenářství Jan Černocký a Tespora profi,s.r.o.

Mediální partneři akce: OSA, Rádio Blaník, Reklamní zpravodaj ANNA, Valašský deník a Vsetínské noviny.

Akce je připomínkou odkazu knížky Broučci, která ovlivnila celé generace malých čtenářů. Autorem knihy je Jan Karafiát (1846 - 1929), který 20 let působil jako farář Českobratrské církve evangelické v nedaleké vesnici Velká (dříve Hrubá) Lhota.