Zveme na výstavu Společnost přátelská všem generacím

Malované obrázky, keramiku, rukodělné práce, výrobky ze dřeva a mnoho dalšího nabídne výstava Diakonie Vsetín, která se otevře pro veřejnost ve vestibulu kina Vatra ve čtvrtek 14. března od 15,30 hodin. Výrobky, které vznikaly v průběhu minulého roku, vyrobili děti, mladí lidé a senioři, kteří využívají služeb Diakonie Vsetín.

Přijďte se potěšit a inspirovat!

Zveme na výstavu Společnost přátelská všem generacím

TZ Pozvání na výstavu Diakonie Vsetín .pdf

Jedenkrát do roka zaplní vestibul kina Vatra výtvarná dílka klientů vsetínské Diakonie. Také letos chceme ukázat, co krásného se podařilo vyrobit s dětmi a seniory, se kterými v Diakonii pracujeme. A bude se na co koukat, čím se inspirovat nebo se potěšit.

V Domově Harmonie jsou tvořivé aktivity součástí každodenního života a senioři se do nich rádi zapojují. „Mezi oblíbenou činnost našich seniorů patří například práce s levandulí, kterou svazují do svazečků nebo ji drtí a naplňují voňavé polštářky. Moc rádi také vyrábí gratulační přáníčka pro spoluobyvatele domova, když slaví své jubileum. A top třešničkou na pomyslném dortu je právě pečení různých řezů, buchet i dortů. Pro oslavence tak mají i krásný, s láskou upečený a nazdobený dort. A jubilanti takovýto dárek přijímají s velkou potěchou,“ přibližuje Martina Valůšková, aktivizační pracovnice Domova Harmonie.

Výstava představí také výrobky seniorů Domova Jabloňová a Domova Vyhlídka. Zde s nimi pracuje Jana Ščotková: „Při společných setkáních si připomínáme roční období, svátky či významné události a poté tvoříme různé dekorace. Staráme se o květiny a bylinky, hodně zpíváme, povídáme si, smějeme se, jsme spolu.“

Na výstavě nebudou chybět ani obrázky a výrobky těch nejmenších. Školičku navštěvují děti už od 3 let. Baví je různé techniky kreslení, rády malují temperami a vodovkami, dokáží šikovně zpracovat barevný papír. Starší děti z nízkoprahového klubu RUBIKON zase rády tvoří velkoformátové obrázky a koláže, na kterých pracují společně.

„Letošní rok si v Diakonii připomínáme také řadu výročí, které si na výstavě připomeneme. Je to 15 let od oficiálního zahájení činnosti Diakonie Vsetín, 30 let obnovené činnosti Diakonie Českobratrské církve evangelické v české republice a také jednu z našich hodnot - hodnotu společenství, která nám připomíná důležitost dobrých vztahů, vzájemné vstřícnosti a podpoře napříč celým střediskem," uvedl ředitel vsetínské Diakonie Dan Žárský.

Výstava je ke shlédnutí od 14. března do 14. dubna 2019 denně, a to během otevírací doby kina Vatra.

Spol pratel vsem 2019

Partner výstavy: QUANTUM SOLIDUM CZ, s.r.o, Dům kultury Vsetín

Mediální partneři výstavy: Regionální televize, Valašský deník, Vsetínské noviny