Zdolávání propasti s naší koordinátorkou na školách

20. března 2023

To, co je pro jedny z nás samozřejmé, je pro druhé propastí, kterou nejsou schopni sami překonat. Mezi takovou propast může patřit i bezproblémová a funkční komunikace se školu svého dítěte. Pro rodiče dětí ze sociálně slabého prostředí je to často obtížné a neví si s tím rady. Na Vsetíně jim na pomoc přichází naše kolegyně Marta Mikešová – koordinátorka na školách.

20. března 2023 - Zdolávání propasti s naší koordinátorkou na školách

Naše koordinátorka na školách Marta Mikešová pomáhá překonávat propasti mezi školou a rodinami s dětmi ze sociálně slabšího prostředíPráce naší kolegyně Marty Mikešové je opravdu pestrá: zjišťuje, co dítě potřebuje vysvětlit, ukázat a naučit, a také jakými prostředky. To, co zjistila komunikuje jak se školou, tak s pracovníky Mozaiky, s doučovateli a koordinátorkou doučování. Do školy chodí pravidelně a pomáhá při řešení běžných záležitostí, ale i problémových situací (nepravidelná docházka, špatná komunikace mezi rodičem a školou, neplnění domácích úkolů, záškoláctví nebo výchovné problémy). Když si to situace vyžaduje, je tu, aby pedagogovi vysvětlila aktuální dění v rodině, a aby pak společně hledali pro dítě to nejlepší řešení.

V neposlední řadě pomáhá dítěti a jeho rodičům s domácí přípravou do školy - aby mělo vypracované všechny domácí úkoly, aby byly zapsané všechny omluvenky nepřítomnosti dítěte ve škole, uhrazené platby škole za obědy, pomůcky a společné aktivity (divadlo, přednáška), pomáhá rodičům s orientací ve školním systému a podobně.

Koordinátorka je v kontaktu také s rodinami dětí, které se chystají na zápis do 1. třídy. .jpgKoordinátorka je v kontaktu také s rodinami dětí, které se chystají na zápis do 1. třídy. Zjišťuje a ověřuje aktuální znalosti a dovednosti dětí. Kde je potřeba, pomáhá některé znalosti a dovednosti upevnit. Naslouchá pedagogům a získává celistvější pohled na vývoj dítěte.

Děkujeme touto cestou všem lidem, kteří práci koordinátorky ve školách podpořili a podporují v rámci projektu Krabice online. Dáváte dětem šanci na uplatnění, a to má smysl. Děkujeme.