Zatancovali jsme na TERNE ČERCHEŇA 2022

1. listopadu 2022

V červnu k nám do klubu Rubikon dorazila pozvánka na taneční soutěž TERNE ČERCHEŇA 2022, kterou pořádá Dům dětí a mládeže v Hranicích na Moravě. Po domluvě s lektorkou našeho tanečního kroužku jsme vyplnili přihlášku a potvrdili účast naší taneční skupiny ROMANE ČHAJA!

Zatancovali jsme na TERNE ČERCHEŇA 2022
1. listopadu 2022 - Zatancovali jsme na TERNE ČERCHEŇA 2022

Do nácviku dali všechno, věřili, že se umístí na předních místech„Taneční skupina začala intenzivně trénovat a nacvičovat nové tance. Scházela se pravidelně každé úterý a čtvrtek od 15 do 18 hodin a tvrdě trénovala. Dva týdny před soutěží jsme dostali přesný harmonogram soutěže a do příprav jsme se pustili ještě razantněji. Skupina nacvičovala každý den odpoledne, aby bylo vše dokonalé a bez chyb,“ popisuje přípravy na soutěž Romana Indráková, vedoucí NZDM Rubikon.

V sobotu 22. 10. 2022 nastal den D. Všichni jsme se sešli na vlakovém nádraží ve Vsetíně a společně odjeli do Hranic na Moravě. Naše skupina měla vystupovat jako první, ale vlak měl zpoždění, tak nás organizátoři po telefonické domluvě posunuli v pořadí. Po příjezdu se tanečníci převlékli a čekali na první vystoupení. Jako první předvedli tradiční romský tanec. Vystupovat před tolika dobrými skupinami bylo náročné, ale protože naši tanečníci věděli, že do nácviku dali všechno, věřili, že se umístí na předních místech. Po malé přestávce a vystoupení dalších skupin představily naše dvě tanečnice moderní tanec. Holkám se dařilo, ale bylo znát, že je nutné dopilovat detaily.

S romským tancem jsme se umístili na krásném 3. místě! Celou dobu jsme měli na očích poháry pro vítěze a dárkové koše. Všichni jsme byli jako na trní a nedočkavě čekali na vyhlášení vítězů. Než porota rozhodla, byla volná zábava, kterou jsme využili a zatancovali si společně s ostatními účastníky soutěže. Mezi 15 a 16 hodinou porota vynesla verdikt. S romským tancem jsme se umístili na krásném 3. místě! Z 15 účinkujících to pro nás byl krásný výsledek. Moderní tanec oceněný nebyl, ale musíme uznat, že některé skupiny byly opravdu perfektně secvičené. Alespoň jsme si je mohli vzít za příklad.

Po vyhlášení vítězů soutěž organizátoři ukončili, popřáli nám šťastnou cestu a hned pozvali na další ročník soutěže - tak už přemýšlíme, jaké tance si nacvičíme na příští rok.

Taneční dílny, které jsou součástí projektu Ukaž, co tě baví, jsou podpořeny Nadací rozvoje občanské společnosti z prostředků Pepco, a spolufinancovány Zlínským krajem.