Vsetínští prvňáčci čtou seniorům

16. dubna 2021

Zajímavou aktivitou podpořili prvňáčci ze základní školy Ohrada naše klienty domovů pro seniory. Rozhodli se jim předvést své nově nabyté čtenářské dovednosti a zpříjemnit jim tak čas během pandemie koronaviru.

Vsetínští prvňáčci čtou seniorům
16. dubna 2021 - Vsetínští prvňáčci čtou seniorům

Nápad realizovala pedagožka Iva Slováčková ze ZŠ Ohrada Pěkným příkladem spolupráce školství a sociální oblasti je vzájemné propojení žáčků z 1. B základní školy na Ohradě s domovy pro seniory Diakonie Vsetín.

 „Naši prvňáčci i v době online výuky pilně procvičovali čtení. Jejich snahu jsem chtěla ocenit a zároveň jim ukázat, že čtení je radost, která může v této nelehké době pomáhat,“ vysvětluje nápad realizátorka aktivity, pedagožka Iva Slováčková, která zaznamenala online čtení svých žáků. Následně záznam poslala do Diakonie, kde jej aktivizační pracovnice pouštějí klientům.

„Naši uživatelé mají děti rádi, jejich čtení si poslechnou s chutí a jsem si jistá, že jim vykouzlí úsměv na tváři. Máme možnost pustit záznam z velké obrazovky v denní místnosti pro více seniorů nebo jednotlivě přes tablety, v pokojích klientů,“ popisuje aktivizační pracovnice Domova Jabloňová Lucie Bubeníková.

Prvňáčci i v době online výuky pilně procvičovali čtení Dobrou věc, která pomáhá v těchto nelehkých časech, je potřeba podpořit, proto školáci dostali od města tašku výtvarných potřeb pro celou třídu,“ sdělila místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová a dodala: „Prvňáčci mají můj obdiv, stejně jako pracovníci v sociálních službách. Všichni máte velké srdce a v nelehkých časech pomáháte překonat našim nejzranitelnějším období pandemie,“ doplnila Hlaváčová.

Reportáž Regionální televize zde: https://www.youtube.com/watch?v=u1eN-NhA8o8

 

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín