Vítězná Terne Čercheňa 2019!

V sobotu 19. října 2019 se v Hranicích uskutečnila taneční soutěž Terne Čercheňa v překladu Malé hvězdy. Sedmnáctého ročníku soutěže se zúčastnil i náš Nízkoprahový klub RUBIKON.

Vítězná Terne Čercheňa 2019!
Vítězná Terne Čercheňa 2019!

Rubikon reprezentovalo v taneční soutěži celkem jedenáct tanečnic ve dvou tanečních skupinách. Obě skupiny soutěžily jak v kategorii tradiční romský tanec, tak i v kategorii moderní tanec. V kategorii moderní tanec dosáhly holky velkého úspěchu! Skupina Quatro dance, která tančí teprve tři týdny (!), nadchla publikum i porotu natolik, že naše malé naděje tuto kategorii ovládly a vytančily si vítězství v soutěži. Starší Růžičky předvedly skvělý tanec a skončily na krásném 2. místě.

Děvčatům GRATULUJEME a posíláme velké poděkování i lektorce taneční dílny Gabriele Pačanové, která dokázala naše holky skvěle připravit! Dílny pro nácvik tanců provozujeme v rámci projektu "Muzika nás baví!", který je spolufinancován Zlínským krajem.

Terne Čercheňa – pořadatelem taneční soutěže je Domov dětí a mládeže Hranice v čele s Robertem Sutorým, který byl v tomto roce oceněný cenou Gratias pro rozvoj a dobré jméno sociální práce v ČR v kategorii Sociální pracovník ve veřejné správě.

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín