Vánoční krabice od bot putuje k chudým dětem na Valašsku

19. prosince 2017

Také letos byla Diakonie Vsetín jedním z mnoha sběrných míst České republiky, kde se vybíraly krabice od bot, tedy přesněji „Vánoční krabice od bot“. Právě tak je nazvaná akce, která dává možnost dětem zabalit do krabice od bot hračky, s kterými si už nehrají a věnovat ji dětem, které by pravděpodobně pod stromečkem nic nenašly - dětem z chudých rodin.

Vánoční krabice od bot putuje k chudým dětem
19. prosince 2017 - Vánoční krabice od bot putuje k chudým dětem na Valašsku

„Letos se nám sešlo 603 krásných balíčků,“ hlásí koordinátorka akce z Diakonie Vsetín Michaela Daňová a dodává: „Darovaly je děti ze ZŠ Rokytnice a ZŠ Sychrov, ZŠ Valašská Bystřice, ZŠ Valašská Polanka. Vánoční krabice naplnili i studenti Církevní SŠ pedagogická a sociální Bojkovice. Zapojili se také evangelické sbory, balíčky poslali z Huslenek, Hodslavic, Velké Lhoty a z Jasenné. Nadto se připojil i Dobročinný obchůdek a poradna Dotek, Skauti Vizovice a několik lidí je doneslo k nám na sběrné místo, na věžák do 7. patra. Naše zasedací místnost je téměř k prasknutí!“Letos se sešlo úžasných 603 krabic!

Ze sběrného místa putovaly vánoční krabice k lidem, kteří o chudých rodinách s dětmi vědí a zajistí, aby se dárky dostali právě k nim: na oddělení sociálně–právní ochrany dětí ve Vsetíně a Rožnově pod Radhoštěm; do sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi v Uherském Hradišti, Otrokovicích, Frenštátě pod Radhoštěm a Vsetíně nebo do Azylového domu pro ženy a matky s dětmi Vsetín.

Vánoční krabice se dětem předávají v těchto dnech a přináší velkou radost! Děkujeme!