V sobotu nám na Jabloňové pomáhali dobrovolníci!

Je to více než milé, když se k nám (každoročně) hlásí skupinka dobrovolníků z Horního sboru ČCE s jedinou otázkou: Jak můžeme pomoci Diakonii Vsetín? Samozřejmě, že práce se pokaždé najde! :)

V sobotu nám na Jabloňové pomáhali dobrovolníci!
V sobotu nám na Jabloňové pomáhali dobrovolníci!

Stejně jako loni jsme zaměřili pomoc dobrovolníků do areálu zahrady Domova Jabloňová a nově také Domova Vyhlídka. Potřebovali jsme osadit kamenný břeh skalničkami, rozvést a rozsypat štěpku na konkrétní místa, opravit plot i ohrazení pro naše ovečky a další. Všeho se naši dobrovolníci ujali s velkou vervou a dílo se podařilo. Odpracovali celkem 98 hodin a kromě práce si užili také výborných grilovaných ryb, humoru i napětí.

Osázeli kamenný břeh skalničkami „Když jsme opravovali ohrazení pro ovečky, nechali jsme je běhat a pást se po celém areálu zahrady. Právě když jsme hodovali na grilovaných rybkách, podařilo se jedné z nich zachytit nohou o kábl svářečky a trošku ji popotáhnout po našem golfovém trávníku, takže spadla i plynová bomba…ovečka i trávník zdá se přežili“, popisuje příhodu dne Silvie Sušňová, koordinátorka dobrovolníků Diakonie Vsetín.

Moc děkujeme za pomoc – a těšíme se opět za rok!

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín