V květnu proběhne SBÍRKA ŠATSTVA

23. března 2022

Vrší se vám doma nevyužité oblečení, které by ještě mohlo posloužit druhým lidem? Chcete šetřit životní prostředí a zbytečně neplnit kontejnery komunálního odpadu? Darujte ho do SBÍRKY ŠATSTVA Diakonie Vsetín. Sběrné místo najdete ve dnech 19. až 21. května 2022 na parkovišti u zimního stadionu ve Vsetíně, Rokytnici.

V květnu proběhne SBÍRKA ŠATSTVA
23. března 2022 - V květnu proběhne SBÍRKA ŠATSTVA

TZ Sbírka šatstva 2022.pdf

 

Co vybíráme?

Do Sbírky šatstva mohou lidé nosit letní i zimní ošacení, boty, kabelky, hračky, bytový textil, deky a přikrývky, a to i péřové. Prosíme, aby byly věci zabaleny v pevných igelitových pytlích.

Kdy a kde Sbírka proběhne?

Sbírka šatstva bude probíhat od čtvrtku 19. května do soboty 21. května 2022. Ve čtvrtek a pátek v době od 10 – 17 hodin, v sobotu od 8 – 14 hodinSběrným místem je parkoviště u zimního stadionu ve Vsetíně, Rokytnici, kde bude přistavený kamion a pracovníci Diakonie Vsetín zde odeberou darované věci.

Chcete informaci o konání příští Sbírky šatstva na svůj email nebo sms?

Pokud byste chtěli být informováni o termínu konání Sbírky šatstva v roce 2023, stačí nám napsat na mail: info@diakonievsetin.cz a uvést jméno, příjmení a způsob, kterým chcete být informováni v dalším roce – emailem nebo sms.

Co se dále děje s vybraným materiálem?

Odpovídá ředitelka Textilní banky Alena Suchánková: „Textil je našimi dobrovolnicemi třízen dle druhu, poskládán a uložen do igelitových pytlů na sklad, kde je připraven k distribuci našim partnerským organizacím. Textil pomáhá osobám v tíživé životní situaci tam, kde je potřeba. Postupně se snažíme naši pomoc rozšiřovat v rámci celé ČR. Aktivně působíme v regionech moravských a slezských. Mohou nás kontaktovat nejen humanitární organizace, které pomáhají osobám znevýhodněným, ale také sociální odbory měst a obcí.“ 

Mezi partnery akce patří Město Vsetín. „Sbírka šatstva, kterou pořádá Diakonie Vsetín ve spolupráci s Městem Vsetín je výbornou příležitostí, jak pomoci lidem i přírodě. Má svůj sociální i ekologický rozměr. Proto sbírku podporujeme. Věříme, že ji lidé ze Vsetínska využijí a předejdeme tak černým skládkám, “ uvedla Simona Hlaváčová, místostarostka Města Vsetína.

Děkujeme sponzorům a partnerům Sbírky šatstva!

Sponzor akce: Výtahy Vsetín, s.r.o.

Partneři akce: Město Vsetín, Vsetínská sportovní s.r.o., Skauti Vsetín, SDH Vsetín - Rokytnice

Mediální partneři akce: ANNA – reklamní agentura, Valašský deník, Vsetínské noviny

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín