U seniorů letos frčí ruské kuželky

9. července 2021

Když jsme před dvěma měsíci instalovali na zahradu Domova Jabloňová hrací plochu pro ruské kuželky ani zdaleka jsme netušili, jakou oblibu si u našich klientů dobudou. Stačilo několik kol a obyvatelé Domova Vyhlídka, Jabloňová a senioři Denního stacionáře Zahrada si je úplně zamilovali.

U seniorů letos frčí ruské kuželky
9. července 2021 - U seniorů letos frčí ruské kuželky

Ruské kuželky ...naši klienti si je úplně zamilovali Jestli si myslíte, že senioři hrají jen tak na půl plynu, aby zahnali nudu, jste na velkém omylu. V lítých soubojích jde o každý bod! Už víme, že pravidla musíme pevně definovat před samotnou hrou, protože nejednou senioři smlouvají o pár kol navíc, aby dohnali soupeře.  

Z Vyhlídky nám hlásí naše aktivizační pracovnice Monika Křenková: „Hrajeme co dva dny, když nám to počasí dovolí. Pořád sbírám kuželky…moje záda! Hledáme dobrovolníka!“

Když už je vítěz jasný, máme další problém. Zatím máme totiž jen jednu - putovní - medaili pro vítěze. Nezbývalo nám, než poprosit kolegy z Naděje Vsetín, jestli by pro seniory nevyrobili se svými klienty medaile další. Alespoň padesát, ať máme jistotu, že se na každého dostane. Dnes jsme převzali prvních 17 kusů a Monika Křenková si je radostně bere a komentuje: “Ještě dnes musím některým medaili zanést. Moc dobře si pamatují, že v minulém týdnu vyhráli a odměnu v podobě medaile jsem jim slíbila.“

Sláva vítězům Úsměvné je i to, že žádané jsou jen medaile s 1. místem. „Druhé a třetí místo obyvatele Vyhlídky vůbec nezajímá…všichni chtějí být pouze vítězi! Takže jsme si nechali vyrobit jen medaile s 1. místem“, směje se Monika Křenková.

A my jsme rádi, že jsou senioři plní chuti soutěžit, smějí se a je jim dobře. Co víc si přát po tak náročném období, jakým byl celý minulý rok i začátek tohoto.

Slava vítězům, čest poraženým!

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín