Terasy Domova Harmonie vybízí k posezení venku. Senioři je s chutí vyhledávají.

5. září 2016

Senioři bydlící v domovech pro seniory mnohdy tráví své dny pouze ve svých pokojích, případně ve společenské místnosti, jídelně. Senioři Domova Harmonie však mají příležitost strávit spoustu času venku, na čerstvém vzduchu, díky prostorným terasám. Ty umožňují pobyt venku i seniorům trvale upoutaným na lůžko.

Terasy Domova Harmonie vybízí k posezení venku. Senioři je s chutí vyhledávají.
5. září 2016 - Terasy Domova Harmonie vybízí k posezení venku. Senioři je s chutí vyhledávají.

Mít osobní balkón u svého pokoje je jistě výborná věc. Ale mít k dispozici dvanáctimetrovou terasu, volně přístupnou a bez bariér, kde člověk není nikdy sám, je ještě lepší. To ví i senioři Domova Harmonie, kteří mají k dispozici hned tři takové terasy a dlužno říci - naplno je využívají!

Spolu s prvním jarním sluníčkem vytahují svetříky i lehké deky a stěhují se sledovat dění venku. Za Domovem je zelená stráň, takže je co pozorovat. Například cvrkot ptáčků, kteří se zabydleli v krmítkách, které pro ně vyrobil sám klient Domova Harmonie. A díky jeho vytrvalosti a píli má dnes každé patro domova svoje vlastní krmítko. K pozorování tu není jen příroda. Domov Harmonie těsně sousedí s Mateřskou školou Ohrada. Děti pobíhají po zahradě, nezapomenou zamávat a pozdravit. Senioři se někdy dokonce přidají k dětem, když mají svou rozcvičku dole na trávníku a je na ně dobře vidět. Terasy jsou vděčným místem i pro společné tvoření a povídání. A tak se pářou svetry a motají klubíčka, smirkují se dřevěné rybičky, lepí se a natírají staré rámy od obrazů a u vší té aktivity se společně povídá nebo zpívá. Povídá se, i když už je vše hotovo, ať už je ráno, po obědě nebo po odpoledním programu. Probírá se aktuální dění a zajímavosti z novin, stejně jako dávné vzpomínky z mládí. Terasy pravidelně hostí až dvacítku seniorů domova. Raritou, která zdobí terasu třetího patra, je bylinková zahrádka, o kterou senioři, spolu s pracovníky Diakonie, svědomitě pečují.

Nezadržitelně se blíží konec léta. Před námi je ještě pár slunných dní, než začne zima a žádná deka už nepomůže. Co pak? Vděčně zabydlíme prosklené vnitřní verandy s pohodlnými křesílky a květinovou výzdobou. To bude taky paráda!

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín