Tanečnice, bubeníci a zpěváci z klubu RUBIKON nechyběli na Valašském záření!

22. září 2017

Na Valašském záření, které proběhlo 8. - 9. září na Vsetíně nechyběla vystoupení talentovaných dětí z klubu RUBIKON.  Předvedly to nejlepší, co se za celý rok naučily a bylo se na co dívat!

Tanečnice, bubeníci a zpěváci z klubu RUBIKON nechyběli na Valašském záření!
22. září 2017 - Tanečnice, bubeníci a zpěváci z klubu RUBIKON nechyběli na Valašském záření!

Dopoledne patřilo malým i velkým tanečnicím, které pod vedením svých učitelek – Gáby Pačanové a Verči Kačové ukázaly především romské tradiční tance, ale i disco. Všechna vystoupení dopadla výborně a divákům se líbila. Dlouhodobá poctivá práce totiž přináší úspěchy a to už ví i tanečnice obou uskupení: "Malé růžičky" a "Elementrix".

„Příležitosti k vystoupení na veřejnosti jsou velmi důležitá. Vždy děvčata posunují k lepším výkonům, a tak se už nyní připravují na taneční soutěž v Hranicích na Moravě, aby obhájily 1. místo z loňského roku,“ uvedla Gába Pačanová, která vede v rámci Komunitního centra dětský taneční kroužek pravidelně každé úterý.Opravdu velké poděkování patří Gábě, Verči a Jirkovi za pořádný kus práce, který s dětmi za poslední rok odvedli

V odpoledním programu excelovali zpěváci a bubeníci, které  dlouhodobě vede bubeník Jiří Nedavaška. Kluci se navíc během vystoupení střídali ve svých úlohách, aby vynikla jejich všestrannost a umění. „Nečekaně je na pódium přišly tanečně a pěvecky podpořit i „maminky“, které posléze samy vystoupily v programu Valašského záření,“ popsala odpolední příhodu Gabriela Vrbová, sociální pracovnice RUBIKONU.  „Děti z Rubikonu vystoupily na akci už potřetí. Osobně hodnotím jejich účast na Valašském záření velmi kladně, protože vidím každým rokem velký posun. Letos nejvíce oceňuji jejich samostatné a "profi" představení skladeb publiku. Nadto kluci zafungovali naprosto skvěle s chystáním a posléze i uklízením bubnů, což ke každému vystoupení také patří,“ uvedla Gabriela Vrbová a dodává: „Opravdu velké poděkování patří Gábě, Verči a Jirkovi za pořádný kus práce, který s dětmi za poslední rok odvedli!“

Projekt je financován Zlínským krajem a společností Lesy České republiky, s. p.