ŠUMNÝ VSETÍN 2020 – výstava a ocenění tentokrát na našem webu

3. prosince 2020

Jubilejní 15. ročník fotosoutěže Šumný Vsetín tentokrát kvůli koronaviru nevyvrcholil veřejnou výstavou ve vestibulu kina Vatra, ale v online prostředí. Na našem webu Vám přinášíme vyhodnocení snímků odborné poroty a také výsledky hlasování o Cenu veřejnosti, která proběhla v minulých dnech na facebooku Diakonie Vsetín.

ŠUMNÝ VSETÍN 2020 – výstava a ocenění tentokrát na našem webu
3. prosince 2020 - ŠUMNÝ VSETÍN 2020 – výstava a ocenění tentokrát na našem webu

Vážení a milí příznivci Šumného Vsetína,

rok se s rokem sešel a máme tu opět další ročník "Šumáku". Fotografickou soutěž, která nesleduje ty nejvýznamnější světové akce a okamžiky, ale naopak se soustřeďuje na ty malé a zdánlivě bezvýznamné děje kolem nás.

Soutěž má v podstatě dvě pravidla a těmi jsou tematické zadání a podmínka, že fotografie musí být ze Vsetína. O některá témata si píšete Vy - fotografové, jiná vybírá realizační tým. Letos to byly Profese a Voda a přesto, že byl tento rok hrubě poznamenán pandemií, která vše omezila a nepřála akcím podobného charakteru, své snímky zaslalo 30 fotografů, kteří zaslali 233 snímků! V době, kdy kultura potřebuje jakékoliv povzbuzení a naději to není málo. Děkujeme!

I pro samotnou porotu to byl nelehký úkol, především  tím, že se nemohla potkat, vášnivě diskutovat, obhajovat a posuzovat snímky společně. Vše probíhalo doma v tichosti za jemného hučení našich počítačů. Přesto se i letos podařilo vybrat kolekci, která reprezentuje co možná nejobjektivněji, to nejlepší z došlých fotografií. Velký dík patří také organizátorům za to, že letošní jubilejní 15. ročník vůbec proběhl.

Možnost posoudit a vybrat tu nejlepší fotografii jste dostali i Vy, proto je letošní ročník obohacen i o Cenu veřejnosti.

Děkujeme za Vaši přízeň, mějte oči otevřené a foťte!

Robert Goláň

V odborné porotě zasedli stejně jako v minulých letech Pavel Bartoň, Jan Hrubý a patron soutěže Robert Goláň.

V kategorii děti do 15 let se zapojilo 9 dětí a v kategorii dospělí 21 fotografů.

Vyhodnocení fotosoutěže ŠUMNÝ VSETÍN 2020

Kategorie DĚTI

Profese ve městě

1. místo / Mário Kandrač
  2. místo / Melisa Tulejová
  3. místo / Nela Kandáčová, Jenny Kandrová

Voda ve městě

1. místo / Anna Randýsková
  2. místo / Samuel Ščuka
  3. místo / Radka Vodáková

Volné téma

1. místo / Anna Randýsková
  2. místo / Filip Tulej
  3. místo / Radka Vodáková

Cena veřejnosti / Anna Randýsková / 34 hlasůCenu veřejnosti získala Anna Radnýsková

Kategorie DOSPĚLÍ

Profese ve městě

1. místo / Veronika Zamišková
  2. místo / Lucie Tydlačková
  3. místo / Zdeněk Holoubek

Voda ve městě

1. místo / Lenka Zavadilová
  2. místo / Zdeněk Holoubek
  3. místo / Dušan Póč

Volné téma

1. místo / Lenka Zavadilová
  2. místo / Veronika Jurčová
  3. místo / Stanislava Žambochová

Cena veřejnosti / Veronika Jurčová / 93 hlasůCenu veřejnosti získala Veronika Jurčová

Partneři soutěže: Alcedo Vsetín, Dům kultury Vsetín, Fotoklub Vsetín, Muzeum regionu Valašsko, Quantum Solidum CZ, VaK.

Mediální partneři: Regionální televize, Valašský deník, Vsetínské noviny.