Staň se dobrovolníkem Diakonie Vsetín!

„Čas, který trávím s dámami v domově jako dobrovolník, mi dává něco, co jsem doposud neuměl uchopit, popsat ani ocenit. A když mě při loučení zvou, ať přijdu zase, vypadá to, že i pro ně je společný čas obohacením,“ říká náš dobrovolník Zbyněk Slavík, který chodí dobrovolničit do Domova Vyhlídka. Proč zrovna tam? „Zásadním impulsem pro mě bylo osobní pozvání aktivizační pracovnice Domova Vyhlídka
Moniky Křenkové. Když jsem měl přijít mezi klienty domova, musel jsem překonat prvotní nervozitu. I když se při své práci dnes a denně potkávám s různými lidmi, bylo pro mě něco docela jiného přijít k lidem v domově a strávit s nimi nějaký čas. A moc jsem chtěl, aby to byl čas zábavný, smysluplný a nebyla to pro ně nuda.“
Fotografie zachycují jedno z prvních setkání po období korony na nové terase Domova VyhlídkaTo všechno se panu Slavíkovi skvěle daří a dámy, se kterými se setkává, se vždycky na společný čas ohromně těší. Pan Slavík přichází pravidelně a na dvouhodinové setkání je vždy připravený: „O obsahu stačí předem trochu popřemýšlet, trochu se na něj připravit. Ale nic složitého v tom není. Řekl bych, že se dámy postupně stále více zapojují do debaty, a když u některých vidím třeba jen veselé oči, tak to má dle mého úsudku smysl. Jsem vnitřně rozhodnutý, že dokud tam bude alespoň jedna klientka, která tato setkání ocení, budu chodit rád.“
Láká i vás téma dobrovolnictví? Chtěli byste se dozvědět víc; zjistit, jak a komu můžete na Vsetíně pomoci? Stačí se ozvat naší koordinátorce dobrovolnictví Silvie Sušňové.