Senioři z Domova Harmonie už dostali první vánoční dárky!

13. prosince 2019

Krásné kolekce baněk na vánoční stromeček, nové povlečení i prostěradla nebo výškově nastavitelná sprchová židle… Různé dary, různí dárci, ale veliká radost pro seniory i pro pečující personál Domova Harmonie.

Senioři z Domova Harmonie už dostali první vánoční dárky!
13. prosince 2019 - Senioři z Domova Harmonie už dostali první vánoční dárky!

Sprchová židle velikou pomocí pro obě strany – pro seniory i pro pečovatelky, které se o ně starají V Domově Harmonie pečujeme o 46 seniorů, kteří se již o sebe nemohou starat sami. Pomáháme jim, jak jen umíme nejlépe, aby měli vše, co potřebují, aby se cítili jako doma. K tomu nám mj. pomáhají dary firem, nadací i jednotlivců. Můžeme za ně pořídit věci, které usnadňují seniorům život a zároveň přispívají k vytváření domácké atmosféry. Mezi takové patří například výškově nastavitelná sprchová židle CARINO. Protože pečujeme o řadu částečně nebo zcela imobilních seniorů, je taková sprchová židle velikou pomocí pro obě strany – pro seniory i pro pečovatelky, které se o ně starají. Prostřednictvím finanční podpory Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové jsme zakoupili sprchovou židli v hodnotě 89.999 korun.

Povlečení na postele pořizujeme v nejrůznějších barvách a vzorech, tak aby ladily s celkovým vybavením a charakterem každého jednotlivého pokoje i přáním seniorů

Za dalších 18.000 korun, které jsme získali od Města Vsetína, jsme mohli také nakoupit nová prostěradla a povlečení do pokojíků našich seniorů. Povlečení na postele pořizujeme v nejrůznějších barvách a vzorech, tak aby ladily s celkovým vybavením a charakterem každého jednotlivého pokoje i přáním seniorů. Tím zajistíme, že každý má své osobní povlečení, v oblíbené barvě a vzoru, nezaměnitelné s povlečením svých spolubydlících. A to k pocitu „jako doma“ jistě patří!

 

 

Krásné baňky firmy Nastrom Xmas vytváří příjemnou vánoční atmosféru A v neposlední řadě jsme vděční za ryze vánoční dárek. Nová vsetínská firma Nastrom Xmas nám totiž darovala 20 sad kolekcí baněk na náš veliký vánoční stromek v částce 20 tis. korun. Jsou to ručně vyráběné skleněné baňky, které se nádherně vyjímají na stromku v jídelně Domova Harmonie a vytvářejí opravdovou vánoční atmosféru.

 

DĚKUJEME!

 

VDV-logo-2017           mu znak                 nastrom-logo-1504700195

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín