Promítali jsme „Zatajené dopisy“

14. září 2020

Pro klienty služby Mozaika jsme ve spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování připravili na 3.9.2020 promítání filmu „Zatajené dopisy“. Po promítání byl pro rodiče a děti nachystaný workshop, který navazoval na obsah filmu.

Promítali jsme „Zatajené dopisy“
14. září 2020 - Promítali jsme „Zatajené dopisy“

Film jsme promítali ve spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování Cílem promítání a workshopu bylo uvědomění si rizik vyplývající ze sociálních experimentů a seznámení se s vnímáním romské menšiny v 50. letech. "Promítaný film zachycuje experiment učitele, který založil školu pro romské děti, kde tyto děti i bydlely. Odebral děti rodičům a pak jim zakazoval se s rodiči stýkat. Snažil se děti převychovat ve své internátní škole dle tehdejších společenských norem. Na základě těchto informací jsme pak při workshopu společně přemýšleli nad důležitostí rodiny a vzdělání,“ říká Denisa Frydrýšková, sociální pracovnice Mozaiky.

Filmu se zúčastnilo 7 rodičů a 8 dětí a bylo vidět, že film sledují s velkým zájmem. „Nemohla bych v té době žít, nedovedu si představit, že by mi děti vzali kvůli učení a já bych je nemohla ani vidět,“ konstatovala naše klientka, která byla z filmu šokována, ale zároveň byla ráda za možnost se něco nového dozvědět.

Po promítání byl pro rodiče a děti nachystaný workshop Filmu se zúčastnilo 7 rodičů a 8 dětí a bylo vidět, že film sledují s velkým zájmem Promítání filmu