Projekt UKAŽ, CO TĚ BAVÍ! jede na plné obrátky

7. července 2022

Kluci a holky navštěvující Nízkoprahový klub RUBIKON se na znovuobnovení projektu „Ukaž, co tě baví!“ moc těšili. Proč? Projekt totiž umožňuje provoz báječných volnočasových kroužků: taneční i hudební dílny a fotokroužku.

Projekt UKAŽ, CO TĚ BAVÍ! jede na plné obrátky
7. července 2022 - Projekt UKAŽ, CO TĚ BAVÍ! jede na plné obrátky

A protože děti navštěvovaly své oblíbené kroužky poctivě, hodně se toho naučily…a když někdo něco pěkného umí, rád se i pochlubí. Nejprve jsme s tanečnicemi vyrazili v sobotu 28. května do Valašského Meziříčí, kde se uskutečnil 1. ročník Gitano Drom RomFest. Děvčata tancovala s velkou chutí, zažila ocenění publikem a sama potleskem oceňovala ostatní vystupující. Veliký podíl na úspěchu tanečnic má lektorka Gábina Pačanová, gratulujeme :). 

Další představení - tentokrát všech třech dílen - proběhlo v rámci SLAVNOSTNÍ AKADEMIE, kterou pořádala vsetínská Diakonie 29. června v jednom ze sálů vsetínského Domu kultury. Zahráli a zazpívali zde talentovaní hudebníci a zatančily taneční skupiny Romane čhaja a Růžičky. A co měly za úkol děti z fotokroužku? No samozřejmě – pořídit fotodokumentaci z akce.

Pod vedením lektorky Lucie Tydlačkové, připravují děti ve fotokroužku i česko-romské pexeso. Nebude to ledajaké pexeso – bude sestaveno z fotografií, které nafotili sami klienti. Už se na něj moc těšíme!

Do konce roku jsou naplánovány ještě tři veřejné prezentace. Děti čeká další Romský festival v Novém Jičíně, tradiční každoroční vystoupení na multižánrovém festivalu Valašské záření a fotosoutěž Šumný Vsetín.

Projekt „Ukaž, co tě baví!“ je spolufinancován Zlínským krajem.

logo ZK

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín