Představujeme novou terasu Domova Vyhlídka

Přestože je v naší zemi nouzový stav, některé rozběhnuté projekty z minulého roku se postupně dokončují, mj. i projekt terasy při Domově Vyhlídka pro naše seniory. Děkujeme našim podporovatelům a partnerům, díky kterým se vize stala realitou!

Představujeme novou terasu Domova Vyhlídka
Představujeme novou terasu Domova Vyhlídka

S budováním terasy u Domova Vyhlídka jsme začali v posledním čtvrtletí roku 2019. Nyní již stojí základní konstrukce a před námi je dokončení nadstřešení a položení dlaždic na podlahu. Terasa s rozměry 10 x 4 metry vede z druhého nadzemního podlaží Domova Vyhlídka a její realizace vyjde na 1,2 milionu korun. Veškeré naše finanční možnosti jsme již vyčerpali na dokončení Domova Vyhlídka, proto jsme se obrátili na firmy a osoby, kteří naši práci znají, věří ji a fandí - a požádali je o podporu. Jsme vděční, že naše prosba byla vyslyšena! Štědří dárci se našli a terasa dnes tvoří neodmyslitelnou součást Domova Vyhlídka.

Hlavními partnery projektu jsou Austin Detonator, Ing. Jan Měrka a Vodovody a kanalizace Vsetín a.s. Partneři projektu jsou: H R U Š K A , spol. s r.o., JASY Vsetín, s.r.o., Mgr. Petr Maršálek, MUDr. Alena a MUDr. Stanislav Zatloukalovi, Nástrojárna MATRIX s.r.o., RETIGO s.r.o., UNTRACO, v.o.s., Velkoobchod Zajac, s.r.o., Zlínstav a.s. Děkujeme těmto i dalším dárcům, kteří přispěli ze všech koutů naší republiky, od Ostravy po Prahu!

Co terasa přinese našim seniorům?

Stejně jako samotný Domov Vyhlídka i terasa vychází ze stavebního desatera Diakonie Vsetín a je naplněním vize projektu. Na základě naší patnáctileté zkušenosti s péčí o seniory je zřejmé, že terasy jsou velkým přínosem pro obyvatele domovů pro seniory. Díky terase mohou senioři trávit svůj čas venku, na čerstvém vzduchu. Samozřejmě je tu i přínos společenský, neboť terasa umožňuje společné aktivity a zapojení do centra dění celého domova. Při příznivém počasí zde budou senioři trávit čas od jara do podzimu a vychutnávat si krásný výhled do údolí Vsetína.

Protože nám současná situace a zavedená opatření proti šíření koronaviru nedovolila slavnostně terasu otevřít, těšíme se, až se situace změní a my budeme moci spolu s dárci i seniory Domova Vyhlídka slavnost uskutečnit!

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín