Prázdninové putování RUBIKONU Pulčínskými skalami

Klub Rubikon nabízí dětem během prázdnin spoustu skvělých aktivit. Mezi nejoblíbenější patří společné výlety. Tentokrát jsme si to „střihli“ hned na dva dny. Kam jsme se vydali? Do Pulčínských skal!

Prázdninové putování RUBIKONU Pulčínskými skalami

Už cesta vlakem do Lidečka byla zážitkem. Pravé dobrodružství ovšem začalo vystoupením z vlaku. Děti hledaly turistické značky s velkým nadšením. Když ale našly tu poslední a před nimi se otevřelo nádherné přírodní tábořiště pod Pulčínem, vzalo jim to dech! Hned proběhly celým areálem a postupně ho prozkoumávaly.

Kluci stavěli stany a pak se vařila gulášovka Na odpoledne jsme dětem nachystaly stezku za pokladem s mnoha nelehkými úkoly a samozřejmě se spoustou her. Poklad nakonec našly, a tak se spokojeně vracely na naši „základnu“. Nyní je čekalo stavění stanů a vaření gulášovky. Večer při svitu hvězd jsme rozdělali oheň, opékali špekáčky a smáli se nad dnešními zážitky. Nakonec se děti začaly postupně vytrácet do svých stanů a my jsme slyšely jen spokojené pochrupávání.

Brzy ráno se kluci, ještě neměli ani pořádně otevřené oči, chopili míče a šli hrát kopanou. My jsme mezi tím uvařily horké kakao a namazaly rohlík s máslem a marmeládou. Dopoledne jsme strávili vyráběním luků a šípů, a pak se učili strefovat do vlastnoručně vyrobených terčů. Bylo příjemné se dát do řeči i s trempy, kteří zavítali na Pulčín stejně jako my.

Pak už nás čekala cesta domů.

Děti byly špinavé a unavené, ale moc spokojené… :). Už se těšíme na další výlet!