Pololetí je za námi a jedeme dál!

27. ledna 2023
Pololetí je za námi a jedeme dál!
27. ledna 2023 - Pololetí je za námi a jedeme dál!

Naše kolegyně Marta Mikešová je takovou mezilidskou „spojkou“. Propojuje totiž rodiče dětí ze sociálně slabších rodin se školou-pedagogy a doučovatelem. Jejím cílem je, aby bylo doučování co nejefektivnější a v tom je její role koordinátora klíčová. Marta je v kontaktu s výchovnými poradkyněmi, třídními učiteli, sociálními pracovníky rodin a vedoucí doučování. Průběžně získává aktuální informace o dětech a jejich vzdělávacích potřebách. Díky tomu se malým školákům dostane Naše kolegyně Marta Mikešová je takovou mezilidskou „spojkou“přesně takové pomoci, jakou potřebují.

„Aktuálně spolupracuji se šesti místními školami. Jsem velmi ráda, že komunikace se od nového školního roku opět rozjela a je funkční. Děti se díky cílenému doučování mohou postupně zlepšovat, zvládat učivo a postoupit do dalšího ročníku. Aktuálně se raduji z úspěšně ukončeného pololetí u všech „svých“ školáků“, říká Marta Mikešová, koordinátorka pro školy.

Pozice koordinátora na školách je smysluplná a nese ovoce, ale není zdaleka samozřejmostí. I její fungování závisí na podpoře dárců. Dovolte nám proto poděkovat všem lidem, kteří tuto práci podpořili v rámci projektu Krabice online. Díky nim můžeme nadále smysluplně pomáhat 20 dětem, které podporu potřebují. Děkujeme, že dětem dáváte lepší šanci na uplatnění!

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín