Ples SPOLEČNĚ roztancovali SKARTI a romská muzika!

Již posedmé hostil Velký sál Domu kultury Ples Společně. Stovkám vyznavačů společenské zábavy hrály k tanci kapela SKART a cimbálová muzika Ladi Tulii s primášem Peterem Brindzakem. Výjimečný ples určený všem bez rozdílu věku, kulturních kořenů či tělesných handicapů připravili pro návštěvníky Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska, Diakonie Vsetín, Domov Jitka a Dům kultury Vsetín.

Ples SPOLEČNĚ roztancovali SKARTI a romská muzika!
Ples SPOLEČNĚ roztancovali SKARTI a romská muzika!

Ples SPOLEČNĚ roztancovali SKARTI a romská muzika.pdf

„Líbí se mi romská muzika. U Romů obdivuji jejich radost z pohybu, tanec mají v krvi. Ples Společně jsem navštívila právě proto, abych to zažila na vlastní kůži,“ prozradila Lenka Plešková, která navštívila Ples Společně poprvé a dodala: „Také oceňuji, že se lidé na plese bavili bez přemíry alkoholu a společně, což je i mottem události.“Kapela SKART se postarala o hudbu ke klasickým tancům

„Byl to opravdu hezký večer, v dobré společnosti, s dobrou muzikou i programem. Příjemná, přátelská a neškrobená atmosféra dovolila každému užívat si večer podle své nálady,“ hodnotila ples Petra Vaňková z Domu kultury Vsetín za jednoho z pořadatelů.

A co tedy nabídl Ples Společně návštěvníkům, kteří dorazili v sobotu 15. února do Domu kultury Vsetín? Krásné předtančení klasických tanců v podání Tancklub Vsetín, nácvik soutěžního tance pro zájemce, taneční soutěž v tanci cha-cha, bohatou ruličkiádu, oblíbený fotokoutek, losování výherních vstupenek, půlnoční překvapení taneční skupiny Benkari a samozřejmě skvělou muziku kapely SKART, cimbálovky Ladi Tulii s primášem Peterem Brindzakem a romské skupiny ze slovenského Ružomberoku.

Vítězové taneční soutěže - Jana Horáková a František Földeš„I netanečníci se odvážili na taneční parket, protože je zlákaly nespoutané rytmy romské kapely. Pro tancechtivé byla připravena výuka tance a taneční soutěž. V ní si pak každý našel své favority, které mohl podpořit při vyhlašování ceny veřejnosti,“ doplnila Petra Vaňková. Kromě veřejného hodnocení se desítce párů, které se do soutěže zapojily, dostalo i ocenění odborné poroty, v jejímž čele stála Milena Šmigurová. Porota udělila prvenství a s ním i krásný dort dvojici Jana Horáková a František Földeš.

Mezi hosty, kteří navštívili Ples SPOLEČNĚ, byla letos řada mimo vsetínských návštěvníků: „Potěšila nás účast paní poslankyně Parlamentu České republiky Aleny Gajdůškové, hostů ze Suchdolu nad Odrou či Olomouce. Tito jednohlasně průběh plesu velmi chválili a těší se na další ročník. Stejně jako my,“ uvedl Dan Žárský, ředitel Diakonie Vsetín. Pozvání k účasti přijal i starosta Jiří Růžička a Pavel Bartoň, místostarosta Města Vsetína: „Ples Společně je ve Vsetíně ojedinělou kulturní akcí, a proto děkuji organizátorům za pozvání a také nevšední zážitek. Tentokrát jsem si mohl užít program jako účastník a mohu říct, že byl velmi povedený a s partnerkou jsme se skvěle pobavili.“

Mediální partneři plesu jsou: Valašský deník, Vsetínské noviny a Regionální televize

Autoři fotografií: Radovan Kocúrek a Dušan Póč

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín