Pacientům hospice nově pomáhá mobilní ultrazvuk

2. června 2021

Díky finančním prostředkům z Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové jsme mohli zakoupit přenosný ultrazvuk. Lékařům hospice se tak dostává do rukou významný pomocník v péči o klienty, kteří využívají služeb Domácího hospice Devětsil.

Pacientům hospice nově pomáhá mobilní ultrazvuk
2. června 2021 - Pacientům hospice nově pomáhá mobilní ultrazvuk

Mobilní ultrazvuk významně přispěje ke kvalitní a šetrné paliativní péči „Přenosný ultrazvuk je pro Domácí hospic Devětsil investicí, která významně přispěje ke kvalitní a šetrné paliativní péči o umírající pacienty. V domácím prostředí klientů budeme schopni zajistit obdobnou péči, jaké by se jim dříve dostalo jen ve zdravotnickém zařízení,“ říká vedoucí lékařka Domácího hospice Zdislava Tělupilová.

Hlavní součástí paliativní péče je tlumit projevy nevyléčitelné nemoci tak, aby pacienti netrpěli bolestí a neprožívali zbytečné fyzické utrpení. Často se jedná o onkologické pacienty, u kterých se objevují problémy s výpotky a s tím spojené potíže s dýcháním či trávením. „Díky přenosnému ultrazvuku můžeme určit přesné místo výpotku a poté ho bezpečně a účinně eliminovat. Odhaduji, že přístroj ročně využijeme u 20 až 30 pacientů,doplňuje Zdislava Tělupilová.

Naše poděkování patří Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové

„Tento zdravotnický přístroj je velmi nákladný. Běžná cena nového přenosného ultrazvuku se pohybuje kolem 350 tis. Kč. Po intenzivním hledání našla vedoucí lékařka hospice nabídku na koupi již použitého přístroje v celkové ceně 104.000,- Kč, a to včetně příslušenství pro použití v terénu a se všemi potřebnými dokumenty a platnými revizemi, vysvětluje ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský.

Díky pořízenému přístroji můžeme pomáhat prožít poslední dny života v domácím prostředí. I tato částka však byla pro Diakonii Vsetín vysoká. Obrátili jsme se proto s žádostí o finanční podporu na Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a ta naši tužbu vyslyšela. Patří ji velký dík za Diakonii Vsetín i za všechny, kterým díky pořízenému přístroji můžeme pomáhat prožít poslední dny života v domácím prostředí.

VDV-logo-2017

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín