Nouzový plán péče - systém předání péče na náhradníka v krizové situaci

10. února 2021
„Kdo se postará o mé dítě nebo nemocnou maminku?“ Tuhle otázku si kladou všichni, kteří se doma starají o někoho blízkého. Řešení nabízí Nouzový plán péče, realizovaný projektem Pečujdoma.cz, který zajistí předání péče na náhradníka.
Nouzový plán péče - systém předání péče na náhradníka v krizové situaci
10. února 2021 - Nouzový plán péče - systém předání péče na náhradníka v krizové situaci
 
Podívejte se na dvouminutovou reportáž České televize k tomuto projektu, která začíná od 15:48 minuty 

 

Nouzový plán péče pomůže lidem, kteří doma pečují o své blízké.

Jak tento systém funguje?

  • Systém zajištuje předání péče náhradnímu laickému pečujícímu v případech, kdy dojde k náhlé hospitalizaci nebo karanténě hlavního pečujícího.
  • Nouzový plán péče obsahuje komplexní informace o tom, jak probíhá péče a jaké jsou potřeby osoby, o kterou se pečující stará. Zároveň v něm jsou uvedeny jména a kontaktní údaje dvou náhradníků, kteří ho v případě nouze zastoupí.
  • Pečující se musí zaregistrovat se na stránkách pecujdoma.cz do evidence pro zajištění předání péče (najdete na tomto odkazu: https://www.pecujdoma.cz/nouzovy-plan-pece/), když tak učiní obdrží posléze Průkaz pečujícího a samolepku „Jsem pečující a je na mně závislá další osoba“ k nalepení na kartičku zdravotní pojišťovny. 

Potřebujete se dozvědět více?  

Bezplatná poradenská linka pro pečující funguje denně od 9 do 20 hodin na čísle 800 915 915 nebo e-mailu: poradna@pecujdoma.cz.

 www.pecujdoma.cz

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín