Lukáš Pavlásek se setkal s dobrovolníky, dárci a zaměstnanci vsetínské Diakonie

22. listopadu 2022

V pátek 18. listopadu navštívil naše podporovatele a zaměstnance český komik, herec, textař a spisovatel Lukáš Pavlásek. Přijel, aby poděkoval všem, kdo pečují a jakkoli zlepšují život seniorům v našich domovech Jabloňová, Vyhlídka i Harmonie: „Vím, že tato činnost není prací, ale posláním, které nelze dělat bez srdíčka. O to víc si vážím toho, že jste mě mezi sebe pozvali a mohu být alespoň chvilku s vámi,“ pozdravil umělec přítomné bezprostředně po svém příjezdu.

Lukáš Pavlásek se setkal s dobrovolníky, dárci a zaměstnanci vsetínské Diakonie
22. listopadu 2022 - Lukáš Pavlásek se setkal s dobrovolníky, dárci a zaměstnanci vsetínské Diakonie

Lukáš Pavlásek přijal pozvání Diakonie Vsetín k přátelskému neformálnímu setkání s pravidelnými dárci, dobrovolníky a zaměstnanciLukáš Pavlásek přijal pozvání Diakonie Vsetín k přátelskému neformálnímu setkání s pravidelnými dárci, dobrovolníky a zaměstnanci Diakonie Vsetín. Přivítal jej ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský a vedoucí marketinkového oddělení organizace Jana Najtová. „Jsme rádi, že jste naše pozvání přijal. Vážíme si toho stejně, jako faktu, že jste se vzdal svého nároku na honorář a věnoval jej ve prospěch těch, o něž tady společně pečujeme,“ obrátila se na hosta Najtová. „Netřeba o tom mluvit,“ odpověděl Pavlásek skromně. „Rád za vámi přijedu kdykoliv to bude možné a nezištně pomohu,“ doplnil své úvodní vyznání. „Možná Vám to nepřijde, ale tím jste se zařadil mezi naše dobrovolníky,“ reagovala Najtová. A v místnosti, kde by v tu chvíli bylo slyšet spadnout špendlík, zazněla slova: „Rád a s úctou přijímám.“

V retro místnosti objevil a nenechal zahálet harmoniumNásledná společná prohlídka areálu domovů Jabloňová a Vyhlídka, od nejvyšších pater až po sklep dala Lukášovi Pavláskovi příležitost pozdravit se nejen s personálem domovů, ale i s několika jeho obyvateli. V retro místnosti objevil a nenechal zahálet harmonium, a dokonce došlo i na hru čtyřruč spolu s ředitelem Diakonie.

Pak už, u kávy a čaje, byl čas na rozhovor s dobrovolníky, dárci a zaměstnanci Diakonie Vsetín. Lukáš Pavlásek se vyptával na fungování Diakonie Vsetín, jak dárci pomáhají, v čem spočívá práce dobrovolníků a na mnohé další, co se života v domovech týká. „Vybudovali jste tady něco, co vám mohou jinde závidět,“ neskrýval čtyřiačtyřicetiletý stand-up komik své pocity.

Před svým odjezdem podepsal herec ještě několik svých knih, které obyvatelům domovů přivezl a věnovalA pak už Lukáš Pavlásek odpovídal na dotazy těch, za nimiž přijel. Dozvěděli se, že vystudoval Střední knihovnickou školu v Praze, že dokončuje divadelní hru, která reaguje na některé z ožehavých otázek současnosti, že rád jezdí na Valašsko a kdo je tu jeho největší kamarád. Odpovídal též na otázky týkající se jeho umělecké a spisovatelské dráhy, nebo na to, jak si užívá Vánoc, kde hledá inspiraci a na mnohé další.

Před svým odjezdem podepsal herec ještě několik svých knih, které obyvatelům domovů přivezl a věnoval. Jedna z nich pak bude, spolu se speciálním ručně vepsaným věnováním, vydražena příští rok při 15. dobročinné aukci Diakonie Vsetín.

Jsem mile překvapena jeho skromným, taktním vystupováním a širokým přehledem o všem, říká Květa Látalová, dobrovolnice Diakonie Vsetín„Bylo to hodně zajímavé setkání a jsem za něj ráda. Překvapila mě různorodost a širokost uměleckého záběru pana Pavláska. Přiznám se, že jsem si ho „naživo“ představovala jinak. Asi proto, že jej většina z nás zná jako komika, nebo si ho pamatuje z reklamy. Jsem mile překvapena jeho skromným, taktním vystupováním a širokým přehledem o všem,“ vyznala se dobrovolnice Květoslava Látalová.

„Touto akcí jsme chtěli prohloubit vztahy s našimi podporovateli, a to se skutečně povedlo. Přítomní byli návštěvou Lukáše Pavláska a postojem k jejich práci poctěni. A poctěna je také Diakonie Vsetín. Nově se mezi dobrovolníky vepsalo i jméno umělce a člověka s širokým srdcem pro druhé, Lukáše Pavláska,“ glosuje s úsměvem Jana Najtová.

V našem logu Dobrovolnického centra CéDO je umístěna symbolická hvězda. Proč? Protože každý dobrovolník je naší hvězdou! Věnujte i Vy hodinu svého času seniorům v našich domovech. Přijďte jim přečíst třeba úryvek z vaší oblíbené knížky… Stačí se ozvat naší koodinátorce dobrovolnictví Silvii Sušňové na číslo 734 761 690.

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín