Léto plné zážitků s Mozaikou

7. září 2021

K létu neodmyslitelně patří výlety. I my v Mozaice jsme proto naplánovali a zorganizovali celkem osm mimořádných výletů pro naše klientské rodiny. A zájem o výlety byl opravdu veliký! Vlastě větší, než jsme mohli zajistit. Situaci vyřešil až kompromis, díky kterému se rovným dílem ve výletování vystřídaly všechny rodiny, které projevily zájem.

Léto plné zážitků s Mozaikou
7. září 2021 - Léto plné zážitků s Mozaikou

Začali jsme akčně a vyjeli si na projížďku na koních v obci Lipina. Když se naše děti pomalu a opatrně seznamovaly s koňmi, majitelka farmy projevila velikou ochotu a trpělivost. Moc za to děkujeme. Byl to krásně prožitý den.

Do ZOO Ostrava jsme nakonec museli jet dvakrát, protože si tento výlet nechtělo nechat ujít celkem deset klientských rodin s dětmi.Do ZOO Ostrava jsme nakonec museli jet dvakrát, protože si tento výlet nechtělo nechat ujít celkem deset klientských rodin s dětmi. Nebyla to však jediná ZOO, byli jsme i v Olomouci. Návštěva ZOO je vždy silným zážitkem pro děti, ale když mohou tento prožitek sdílet se svými rodiči, je to pro ně o to přínosnější. Děti o zvířatech mluvily celou cestu vlakem a určitě i doma.

Výlety za zvířaty jsme „proložili“ návštěvou Zbrašovské aragonitové jeskyně a propasti v Teplicích nad Bečvou. Pobyt v podzemí a pohled na nejhlubší propast na světě rozjel obrátky dětské fantazie. Příval otázek a vyprávění nebral konce. Hrad Štramberk s jeho Trúbou zase procvičil naše nohy, když jsme museli vystoupat po 180 schodech, abychom si užili výhled do okolí. Cestou zpět jsme také šli do jeskyně Šipka, kde byla nalezena dolní čelist neandrtálského dítěte. Což děti i dospělé velice zaujalo.

V Dinoparku ve Vyškově jsme si to náramně užiliSvé znalosti jsme si rozšiřovali i v Muzeu Olomoucké pevnosti, kde jsme mj. pozorovali svět pomocí mikroskopu, hráli si se světelnými paprsky nebo se oblékali do dobových kostýmů. Také jsme shlédli 3D kino o vzniku vesmíru.

Nakonec jsme se opět vrátili ke zvířatům, tentokrát však plastovým a nahánějícím hrůzu! V Dinoparku ve Vyškově vypadají modely jako opravdoví dinosauři a nejen že se pohybují, ale také vydávají hrozivé zvuky. Tento den nebylo zrovna výletové počasí, po celou dobu nám pršelo. To nás však neodradilo, protože užít si výlet za pěkného počasí, umí přece každý :).

A jak se vlastně stalo, že jsme si mohli léto naplnit zážitky?

To vše díky Nadačnímu fondu Albert….moc děkujeme!

nfa-logo-big

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín