Květnová Sbírka šatstva měla mimořádný ohlas i výsledek. Děkujeme.

22. května 2023

Mimořádný zájem vyvolala a tomu odpovídající výsledek přinesla o víkendu organizovaná humanitární sbírka připravená Diakonií Vsetín. Obyvatelé města i okolních obcí dovezli na sběrné místo na parkovišti nedaleko Zimního stadionu Na Lapači 13,332 tun různého oblečení, obuvi, lůžkovin, hraček a dalších věcí, které sami už nepotřebují, avšak jiným mohou podle jejich vlastního přesvědčení pomoci.

Květnová Sbírka šatstva měla mimořádný ohlas i výsledek. Děkujeme.
22. května 2023 - Květnová Sbírka šatstva měla mimořádný ohlas i výsledek. Děkujeme.

Během tří dnů se postupně naplnili dva kamiony a dvě dodávkyTZ Sbírka šatstva.pdf

Vstřícnost Vsetíňanů a intenzita, s jakou jednotlivé věci na sběrné místo dováželi a donášeli, byla taková, že vybrané věci musely být do Textilní banky v Radiměři na Svitavsku převáženy několika nákladními auty a dodávkami. Darované věci dobrovolníci v Radiměři roztřídí a připraví k odběru partnerským neziskovým organizacím pomáhajícím lidem v nouzi.

Mezi dárci se hned první den sbírky objevila se svou sestrou i Eva Němcová. „Jsme rády, že jsme mohly alespoň trochu pomoct těm, kteří mají ten svůj život o něco složitější, než ho máme my. Ale několikrát do roka nosíme nepotřebné oblečení i do Dobročinného obchůdku Diakonie Vsetín a tak alespoň trochu pomáháme Diakonii starat se o ty, kteří se bez její pomoci neobejdou,“ řekla Eva Němcová.

Lidé do Sbírky nosili oblečení, obuv, lůžkoviny, hračky a další věci, které mohou být ještě druhým užitečné.Několik tašek s oblečením a obutím přinesla rovněž Věra Mäsiarová. „Sbírky nevyužívám poprvé. Myslím si, že je smysluplnější využít tuto formu, než dávat věci do kontejneru na textil. Tady mám jistotu, že je skutečně dostanou ti, kteří je potřebují,“ pověděla Věra Mäsiarová.

Devět velkých pytlů s oblečením a obuví přivezl ke vsetínskému zimáku Na Lapači Aleš Podbořil. „Ne všichni z okruhu mých známých mají možnost sem přijet, nebo přijít. Proto jsme se mezi sebou domluvili, u mě v garáži věci soustředili, no a já to tu přivezl,“ poodhalil tajemství svého plně naloženého kombiku Aleš Podbořil z obce nedaleko Vsetína.

Při nakládání darovaných věcí do kamionu se střídali s pracovníky Diakonie Vsetín také skauti ze Vsetína, dobrovolníci z Nadačního fondu Svět oken a členové Sboru dobrovolných hasičů Vsetín-RokytniceVsetínská Diakonie nezůstala ve snaze pomoci potřebným lidem sama. Při nakládání darovaných věcí do kamionu se střídali s pracovníky Diakonie Vsetín také skauti ze Vsetína, dobrovolníci z Nadačního fondu Svět oken a členové Sboru dobrovolných hasičů Vsetín-Rokytnice. Mladíci z hasičského sboru se do pomoci po své loňské premiéře zapojili podruhé. „Vidíme v této činnosti velkou smysluplnost. Jde o další rozměr toho, že našim hlavním posláním je pomáhat,“ svěřila se učitelka Základní školy Vsetín-Rokytnice a starostka rokytnického SDH Hana Václavíková.

Spokojený a vděčný za povedenou akci je i ředitel vsetínské Diakonie Dan Žárský: „Dva kamiony a dvě dodávky plné šatstva v rámci tradiční Diakonické sbírky šatstva svědčí jednak o oblibě této akce mezi veřejností, ale také o ochotě i touto cestou pomoci potřebným. Moc děkujeme jak darujícím, tak dobrovolníkům, kteří vše statečně zvládli.“

@ Dušan Póč | pro Valašský deník | 20. května 2023

Partneři Sbírky šatstva 2023Hlavní partner akce: Výtahy Vsetín, s.r.o.

Partneři akce: Město Vsetín, Vsetínská sportovní s.r.o.

Spolupracující neziskové organizace: SDH Vsetín – Rokytnice, Skauti Vsetín, Nadační fond Svět oken

Mediální partneři akce: Valašský deník a Vsetínské noviny

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín