Krabice online pomáhá dětem z vyloučených lokalit

2. května 2023

Díky projektu Krabice od bot online dostaly podpořené děti možnost zažít ve škole úspěch a získaly také staršího kamaráda (mentora), který jim je oporou ve zvládání školních povinností. Darované finanční prostředky slouží na zajištění lektorů (doučovatelů) a koordinátora vzdělávání na školách.

Krabice online pomáhá dětem z vyloučených lokalit
2. května 2023 - Krabice online pomáhá dětem z vyloučených lokalit

Adam vyrůstá jen s maminkou. Bydlí spolu v sociálně vyloučené lokalitě. Chodí do druhé třídy na Základní škole a s učením se rve. Nejde mu všechno tak, jako ostatním dětem ve třídě. Ale chce, aby to bylo jinak, chce se zlepšit. Díky třídní učitelce se maminka Adama dozvídá o možnost doučování v Diakonii Vsetín. Ihned reaguje, protože i její přání je, aby se Adamovi ve škole dařilo lépe. Chlapec začíná docházet na doučování, navazuje vztah s doučovatelkou a je vidět, že se na „pokračování školy“ vlastně těší. Maminka Adama i my z Diakonie se po několika měsících od třídní učitelky dozvídáme o velikém pokroku, který chlapec udělal. Umí lépe vyjadřovat své pocity, nebojí se už tolik mluvit před ostatními dětmi. Zlepšil se v logickém myšlení a tím pádem mu jde matematika o dost lépe. Posuny jsou vidět i v českém jazyce… Maminka se soustředí na hledání zaměstnání a je nakonec úspěšná. Jejich vztah s Adamem se upevňuje, stabilizuje.

To je jen jeden z příběhů 15 dětí, kterým se naše koordinátorka na školách a doučovatelé věnují. Jaký příběh bychom museli vyprávět, kdyby nebylo, kde hledat pomoc? Jakou perspektivu by měl život Adama bez podané ruky? Víme, že není vyhráno, ale Adam a jeho maminka v tom nezůstali sami. Děkujeme proto všem dárcům Krabice od bot, že nás podporujete finančně. Má to smysl!