Krabice od bot 2022

20. prosince 2022

V letošním roce se v rámci akce KRABICE OD BOT, organizovanou Diakonií ČCE, vybralo na Vsetínsku 450 dárků! Všem dárcům moc děkujeme za zapojení. V těchto dnech už dárky míří k dětem v nouzi.

Krabice od bot 2022
20. prosince 2022 - Krabice od bot 2022

Dárci byli jak ze Vsetína, tak Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm, Valašských Klobouk, Valašské Polanky, Lužné… Dárky k nám doputovaly také poštou, a to z Choryně, Myslošovic, Proboštova, Jeřmanic, Drnovic a dalších obcí.

Do výběru dárků a jejich balení se zapojilo mnoho dětí„Do výběru dárků a jejich balení se zapojilo mnoho dětí. Od rodičů jsme se při předávání krabic dozvěděli, že to byl často nápad dětí se do akce zapojit. Společně s rodiči pak krabici připravily a poté donesly na sběrné místo,“ líčí koordinátorka Krabice od bot na Vsetíně Alžběta Machů z Diakonie Vsetín.

Zapojili se nejen jednotlivci, ale i knihovny (Valašské Meziříčí a Karlovice), školy (ZŠ Valašské Klobouky, ZŠ Štítná a vsetínské ZŠ), církve, např. ČCE Valašské Meziříčí, nebo obce. Mezi ně patří i obec Daskabát. Ano – je to obec, která se nachází u Olomouce. Lidé z Daskabát měli velkou chuť se do akce zapojit, ale sběrné místo nikde v okolí nenašli. Porozhlédli se proto po okolí a našli naše sběrné místo na Vsetíně. Vzdáleností se nenechali odradit. Zarezervovali si dárky na našem webu a v patřičný termín nabalili pana starostu na cestu. A ten dárky dovezl na Vsetín, přímo k nám! :)

Lidé z Daskabát měli velkou chuť se do akce zapojit„V následujícím týdnu už to bylo na nás, abychom dárky předali těm, kdo si je rezervovali. Letos to byly Dětské domovy ve Vizovicích, Zlíně a Smolině; Azylové domy ve Vsetíně, Uherském Brodě; Terénní služby a služby pro rodiny s dětmi, služby pro matky a dívky: OSPOD Vsetín, MOZAIKA Vsetín, poradna pro matky a dívky Rožnov pod Radhoštěm a v neposlední řadě Nízkoprahová zařízení ve Vsetíně“, vyjmenovává Alžběta Machů.

Všechny dárky si brzy najdou svého majitele. Věříme, že každého z nich potěší…

Touto cestou děkujeme všem dárcům, kteří se do akce zapojili.

Chcete pomoci znevýhodněným dětem nejen o Vánocích?

Darujte Krabici online https://www.krabiceodbot.cz/krabiceonline/.

Touto cestou můžete přispět na pomoc maminkám v azylových domech a dopřát podporu rodinám dětí s postižením, přispět na volnočasové aktivity nebo doučování dětí ze sociálně vyloučených lokalit a pěstounských rodin. Děkujeme.

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín