Kolegyně Pavlína Novotná mezi TOP 10 osobnostmi neziskového sektoru 2022

22. listopadu 2022

V pondělí 21.11.2022 převzala naše kolegyně Mgr. Pavlína Novotná, vedoucí domovů Jabloňová a Vyhlídka, na půdě Poslanecké sněmovny ČR ocenění v soutěži Osobnost neziskového sektoru. Je jednou z TOP 10 osobností neziskového sektoru za rok 2022 za dlouhodobou kvalitní práci pro neziskový sektor a osobní přispívání k tvorbě silné občanské společnosti. MOC GRATULUJEME!

Kolegyně Pavlína Novotná mezi TOP 10 osobnostmi neziskového sektoru 2022
22. listopadu 2022 - Kolegyně Pavlína Novotná mezi TOP 10 osobnostmi neziskového sektoru 2022

"Pavlína Novotná kombinuje ve své profesionální práci praxi výjimečné manažerky a lídra (zástupce ředitele a členka správní rady střediska) s kvalitní lektorkou – lektoruje kurz Pracovníka v sociálních službách a člověkem, který se v krizových situacích samozřejmě zapojuje do přímé práce jako zdravotní sestra, pečovatelka nebo i údržbář. Přitom se dělně zapojuje do sociálně-komunitních aktivit na úrovni města i kraje. Domovy pro seniory, které dlouhodobě řídí patří k tomu nejlepšímu, co v naší republice máme, a to nejen co do řešení a vybavení prostor a provozu, ale také práce s personálem," říká o naší kolegyni ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský.

A kudy vedla osobní a především ta profesní cesta Pavlíny Novotné?

Pomáhat lidem kolem sebe mě bavilo už jako malou holku. Měla jsem kolem sebe úžasné prarodiče, kteří mi ukazovali a dávali ten správný příklad. Vyrůstala jsem na vesnici, takže to byla samozřejmá pomoc sousedům, v rodině, zkrátka tam, kde bylo zrovna třeba. Když jsem se měla rozhodovat, jakým směrem jít při volbě povolání, vyhrála to volba práce zdravotní sestry. V nemocničním zařízení jsem ji vykonávala 10 let. Poté v mém životě přibyla moje vlastní rodina a profesní dráha se ubírala obdobným směrem. Zakotvila jsem v neziskové organizaci Charitě Vsetín, která se věnovala práci se seniory a v rámci svých služeb nabízela i domácí zdravotní péči. Tato práce mě velmi bavila, byla hodně různorodá, nikdy nebyla stejná, poznala jsem při ní spoustu zajímavých lidí a i krás krajiny Valaška. Po této zkušenosti mě vítr zavál do Diakonie Vsetín, kde jsem se opět začala věnovat práci se seniory, specificky lidem s demencí. I tato práce se po čase stala mým koníčkem a zůstala jsem u ní doposud. Své zaměstnání neberu jen jako práci, zdroj obživy, ale snažím se k tomu přidávat své srdce, rozum, životní zkušenosti a radovat i z malých běžných věcí.

Mým životním krédem je „Co tě nezabije, to tě posílí“.

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín